Методологічні основи формування нормативів та методів управління виробництвом продукції свинарства

V. M. Orel


Анотація


Управління процесами виробництва продукції свинарства – це багатоступенева, багатовимірна і багатопланова система. Всі заходи спрямовані на покращення роботи підприємства: збільшення ефективності, прискорення темпів зростання, зменшення собівартості продукції. Система базується насамперед на плануванні та нормуванні витрат, а відтак – на аналізі виробничої діяльності та науково організованому обліку, контролю. Перехід організацій на самоврядування і організація в них госпрозрахункових підрозділів припускає, що назріла необхідність чіткого визначення та розмежування обов'язків усіх працівників економічних служб господарств та дотримання нормативів. Нормативи повинні бути втіленням прямої практичної необхідності, реальними, виконуваними, такими, що забезпечують економічні та соціальні інтереси, зростання ефективності виробництва. Вони повинні відповідати принципам активного застосування та адаптивності, пристосованості до мінливих виробничих і економічних умов, враховувати технологічні, організаційно-управлінські та грунтово-кліматичні умови, а також вплив на вартісні показники інфляційних процесів.


Ключові слова


централізація функцій; децентралізація функцій; організаційна структура; планування; нормування; нормативи; точка беззбитковості

Повний текст:

PDF

Посилання


Fandel, H. (2000). Teoriia vyrobnytstva i vytrat. Kyyiv : Takson.

Totskyi, V. I. & Lavrynenko, V. V. (2005). Orhanizatsiinyi rozvytok pidpryiemstva. Kyyiv.

Topikha, V. I. (2004). Formuvannia rynku tvarynnytskoi produktsii v Ukraini: problemy ta perspektyvy. Mykolaiv: MDAU.

Svynous, I. V. (2007). Rynkove tsinoutvorennia na produktsiiu svynarstva pryvatnoho sektora. Ekonomika APK, 3, 81.

Rybalko, V. P. (2006). Naukovi osnovy efektyvnoho funktsionuvannia svynarstva. Visn. ahrar. Nauky, 3/4,112.

Odyntsova, T. M. (2004). Ekonomichna efektyvnist krupnomasshtabnoho vyrobnytstva svynyny. Ekonomika silskoho hospodarstva i APK. Kharkiv.

Yazliuk, B. O. (2006). Upravlinnia investytsiino–innovatsiinymy proektamy v umovakh ryzyku ta nevyznachenosti. Ekonomika: problemy teorii ta praktyky, 761-771.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022