Укладення транспортних контрактів в умовах міжрегіональної економічної взаємодії

Oleksandr Vladyslavovych Korniyetskyi


Анотація


У статті розглянуто та обґрунтовано напрямки удосконалення структури документообігу в транспортній сфері. Теоретичною та методологічною основою статті є укладання міжнародних торговельних контрактів з урахуванням транспортного фактору і з'ясування світових цін на транспортування експортно-імпортної продукції. У процесі роботи використовувалися умови транспортних договорів та контрактів. Результати дослідження показали, що транспортний фактор істотно впливає на ціну товару. Мова йде про урахування транспортної складової в ціні товару, з огляду на географічне розташування партнерів один відносно одного й до центрів міжнародної торгівлі товаром, а також встановлення економічно обґрунтованих тарифів на перевезення вантажів, що відображають представницький рівень світових цін у транспортній сфері. Отримані результати дослідження спрямовані на вирішення суспільно необхідних витрат на доставку товарів від постачальника до споживача, при цьому оцінюється ефективність транспортного обслуговування на всьому маршруті. Дані дослідження доцільно застосовувати в транспортній інфраструктурі.


Ключові слова


транспортний контракт; транспортні умови; оформлення перевезень; транспортні документи; вантаж; транспортні операції; тариф; поліс

Повний текст:

PDF

Посилання


Kozhevnikov, Y. N. (1997). Rail freight tariffs are competitive with other modes of transport. Railway transport, 2, 39-59.

Agreement on the International Carriage by Rail (COTIF). (1980). Retrieved from: logisticstime.com.

Agreement on International Goods Transport by Rail (SMGS) (1951). Retrieved from: logisticstime.com.

International Convention on the Carriage of Goods by Rail (CIM) (1890). Retrieved from: logisticstime.com

Convention CIM "Uniform Rules for the Contract for International Carriage of Goods by Rail». (n.d.). Retrieved from: logisticstime.com.

Zabelin, V. H. (2000). Freight operations in foreign trade. Moscow.

Lenchevsky, I. Y. (1995). Fundamentals of foreign economic activity. Moscow : Yuniti.

Yazliuk, B. O. (2010). Zastosuvannia dyversyfikatsii pry realizatsii investytsiino-innovatsiinoi stratehii pidpryiemstva. Nauka moloda, 14, 198-202.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022