Визначення критеріїв оцінки інвестиційної привабливості підприємств АПК

Ніна Анатоліївна Волкова


Анотація


Вступ. Прийняття рішення про інвестування має суб'єктивний характер, проте для особи, яка його ухвалює, актуальним залишається вироблення об'єктивних критеріїв, на основі яких визначають ступінь привабливості конкретного інвестиційного проекту.

Мета. Метою нашого дослідження є обґрунтування основних параметрів оцінки інвестиційної привабливості, які характеризують виробничо-фінансову діяльність, та розробка методики визначення рейтингу підприємств АПК.

Результати. У статті обґрунтовано необхідність розробки методики аналізу інвестиційної привабливості підприємств АПК. У сучасних умовах вкладення як внутрішніх, так і зовнішніх інвестицій у підприємства сільського господарства є найбільш актуальними. З метою визначення рейтингу інвестиційної привабливості підприємств запропоновано методику, яка містить групи показників, що характеризують виробничо-фінансову діяльність. Результати розрахунків дозволяють виявити рівень інвестиційної привабливості, визначити слабкі і сильні аспекти діяльності підприємства. Застосування цієї методики дозволить потенційним інвесторам, не проходячи підготовчого етапу, використовуючи лише дані фінансової і статистичної звітності, дати оцінку інвестиційної привабливості підприємствам АПК, у тому числі сільськогосподарським підприємствам. Запропонована методика проста в розрахунках, не вимагає використання інформаційних джерел, що мають конфіденційний характер, характеризує як виробничу, так і фінансову сторони діяльності підприємства.


Ключові слова


інвестиції; сільськогосподарські підприємства; виробничий потенціал; фінансові показники; прибутковість; рейтинг

Повний текст:

PDF

Посилання


Blank, I. A. (1995). Investicionnyj menedzhment. Kiev: ITEM. (in Russian)

Brighem, Ju. & Gapenski, L. (2000). Finansovyj menedzhment. St. Petersburg: Jekonomicheskaja shkola. (in Russian)

Verhun, A. Y. (2010). Extended abstract of PhD dissertation (Accounting, Analysis and Audit). Institute of Agricultural Economics, Kiev. (in Ukrainian)

Hutorov, O. I., & Kramarenko, K. M. (2009). Otsinka investytsiinoi pryvablyvosti silskohospodarskykh pidpryiemstv. Ekonomika APK, 10, 69-73. (in Ukrainian)

Helfert, Je. (1996). Tehnika finansovogo analiza. Moscow: Audit, JuNITI, 1996. (in Russian)


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022