Оцінка фінансово-економічного стану підприємства в системі антикризового управління

Саміра Тимофіївна Пілецька


Анотація


Вступ. Систематичний і кваліфікований фінансовий аналіз виступає дієвим засобом як недопущення кризової ситуації у будь-якому суб'єктові господарської діяльності, так і, у разі її виникнення, своєчасного усунення негативних наслідків. Фінансовий аналіз дозволяє не лише з'ясувати, в чому полягають проблеми економіки підприємства-боржника, але і завчасно розробити і реалізувати заходи задля виходу підприємства з кризової ситуації.

Мета. Метою статті є розробка інтегрованої моделі визначення стадії розгортання кризи через фінансово-економічний стан та тип економічної стійкості на основі використання множинного регресійного моделювання.

Метод (методологія). Теоретичною та методологічною основою дослідження слугують роботи провідних вітчизняних та зарубіжних фахівців у галузі антикризового управління підприємством. У ході дослідження були використані загальнонаукові знання з фінансового, економічного аналізу, структурно-динамічного аналізу, математичного прогнозування у межах регресійного аналізу, кваліметричного прогнозування в межах експертного аналізу, графічного - для наочного подання теоретичного і методичного матеріалу та абстрактно-логічного - для теоретичних узагальнень і висновків дослідження.

Результати. Запропоновано інтегровану модель визначення стадії розгортання кризового процесу за джерелом – фінансово-економічний стан та типу економічної стійкості на основі використання множинного регресійного моделювання, яка дає можливість визначити фінансово-економічний стан підприємства, джерело виникнення кризового процесу та тип економічної стійкості, що дозволяє своєчасно розробляти антикризові заходи щодо розгортання кризових процесів на підприємстві. Проведений аналіз дозволив зробити висновки, що у більшості підприємств їх фінансово-економічний стан негативно впливає на економічну стійкість. До того ж з 2009 р. спостерігається погіршення фінансово-економічного стану промислових авіапідприємств. На більшості підприємств розгортається передкризовий та кризовий стан. Підприємства неефективно використовують основні фонди, неефективно управляють дебіторською заборгованістю, наявні високі запаси сировини, матеріалів, готової продукції на складі, незавершеного виробництва.


Ключові слова


криза; кризовий процес; регресійне моделювання; економічна стійкість; тип економічної стійкості; інтегрована модель

Повний текст:

PDF

Посилання


Glotov, V. A., & Paveliev, V. V. (1984). Vectorial stratification. Moscow: Nauka.

Ismagilov, I. I. (2003). Making decision at the quantitative and high-quality criteria of description of alternatives. Issledovaniya po informatike, 6, 21-28.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022