Інвестиційний компонент економічної стратегії Франції: глобальні виклики, національна відповідь

Kateryna Ihorivna Zvirhzde


Анотація


Вступ. За умов глобальної нестійкості в реалізації національної економічної стратегії держави суттєво актуалізується роль інвестиційної політики як сукупності дій, спрямованих на підвищення рівня залучення іноземного інвестиційного потенціалу до процесу національного суспільного відтворення, створення оптимальних умов для вкладення інвестицій, забезпечення стійкого соціально-економічного розвитку країни на основі використання іноземних і зарубіжних інвестиційних капіталовкладень державного і приватного секторів.

Міжнародна інвестиційна політика Франції є важливим механізмом реалізації національної стратегії економічного розвитку та забезпечення її глобального конкурентного лідерства.

Мета. Метою статті є розкриття характеру та сучасних тенденцій міжнародної інвестиційної політики Франції.

Результати. В епоху наростання глобальної нестійкості у міжнародній інвестиційній політиці Франції домінує тенденція до подальшої її лібералізації на основі створення сприятливого інвестиційного клімату в державі, реалізації відповідних податкових, грошово-кредитних і амортизаційних заходів; інструментарію регулювання фондового ринку; законодавчого забезпечення прав іноземних інвесторів та їх захисту; а також регулювання умов залучення іноземних інвестицій та відтоку зарубіжного інвестування за кордон. Французькі інвестори в останні роки активно диверсифікують інвестиційні потоки з погляду галузевої, секторальної та кластерної структури їх спрямування. У статті комплексно проаналізовано: еволюцію, сучасний стан та тенденції міжнародної інвестиційної діяльності країни; процеси диверсифікації міжнародної інвестиційної стратегії Франції; динаміку розвитку міжнародної діяльності французьких ТНК; масштаби процесів транснаціональних злиттів та поглинань за участю французького капіталу; географічну структуру зарубіжного інвестування. 


Ключові слова


прямі іноземні інвестиції; міжнародна інвестиційна політика; ТНК; злиття та придбання; інвестиційні операції; інвестиційна транснаціоналізація

Повний текст:

PDF

Посилання


World Investment Report. (1995).

World Investment Report. (2002).

World Investment Report. (2012).

World Investment Report. (2015).

Curtin, M., Raice, S. (2014). Europe’s M&A Roller-Coaster has a French Touch. The Wall Street Journal. Retrieved from: http://blogs. wsj.com/moneybeat/2014/11/03/europes-ma-roller-coaster-has-a-french-touch/

Tikhomirova, A. (2011). Direct investments of the leading EU countries. ME&MO, 12, 49-56.

Mergers&Acquisitions Review. (2015). Financial Advisors. Full Year 2014. Thomson Reuters.

Web table 28. The world's top 100 non-financial TNCs, ranked by foreign assets. (2013). Retrieved from: unctad.org/Sections/dite.../WIR14_tab28.xls.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022