Особливості використання інформаційних систем в бухгалтерському обліку

Yarmila Sergiyivna Tkal, Yuliya Volodymyrivna Chub, Victoriya Victorivna Tkachenko


Анотація


Важливого значення набувають методи обробки й використання інформації, а також технічні засоби, завдяки яким стало можливим перетворення інформації у важливий виробничий ресурс. Потребують удосконалення теоретико-методичні положення та практичні підходи до інформаційного забезпечення автоматизації обліку підприємств, що базуються на зміні типової конфігурації відповідно до робочого плану рахунків підприємства, а також на збільшенні рівнів структури і кількості довідників при незмінній конфігурації програми. Адже автоматизована система обліку повинна забезпечувати: постійне спостереження за поточним станом об'єкта управління та його характеристик; підтримку професійної діяльності управлінських працівників; взаємодію з управлінським персоналом; здійснення збирання та аналізу даних для управління; реалізацію системи рекомендацій для користувачів; ефективне збереження облікових даних. Вирішення поставленої мети та завдань здійснювалося з використанням наступних методів дослідження: аналізу і синтезу – при деталізації об’єкта дослідження шляхом поділу його на частини і групування результатів їх вивчення; абстрактно-логічного – при теоретичному узагальненні результатів і формулюванні висновків; системного аналізу; порівняльного аналізу; монографічного – при узагальненні досвіду роботи господарств тощо. На сьогодні необхідною є інформація про особливості використання інформаційних систем в бухгалтерському обліку. Проте поки що не визначено передумови та результати, а зокрема основні переваги та недоліки впровадження інформаційних систем обліку на підприємствах. Основні теоретичні та практичні результати дослідження полягають у проведенні аналізу вибору стратегії автоматизації і розвитку системи, що є відповідальним кроком на підприємстві. У результаті це дозволить не лише призвести до зниження витрат на здійснення інформаційного обміну даними, підвищення оперативності інформаційної системи та запобігання втратам від помилок у звітності, а й стати наслідком, що спрямований на вдосконалення організації обліку. Тому питання використання інформаційних систем в бухгалтерському обліку є досить актуальним. 


Ключові слова


інформаційні системи; облікові процеси; технології обліку; документообіг; ефективність

Повний текст:

PDF

Посилання


Ivahnenkov, S. V. (2003). Informatsijni tehnologiyi v organizatsiyi buhgalterskogo obliku i audytu. [Information technology in the accounting and auditing]. Kyiv: Knowledge Press.

Kuzminskyi, Y. (2011). Otsinka efektyvnosti vprovadzhennya informatsijnyh tehnologij u buhgalterskyj oblik. [Evaluating of the effectiveness of the information technology in accounting]. Accounting and audit. – All-Ukrainian monthly scientific journal. (2011). (n.d.), 7, 27-31.

An Introduction to Computer Security. (n.d.). Retrieved from http://www.raptor.com/lib/hnbk_pt1.ps.

Bodnar George H., Hopwood William S. (1998). Accounting Information Systems. Upper Saddle River, Prentice-Hall, Inc.

Potter, Douglas A. (1991). Automated Accounting Systems and Procedures Handbook. N. Y.: John Wiley & Sons.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022