Корпоративне страхування в системі ризик-менеджменту підприємства

Nelya Hryhorivna Nahaychuk, Natalya Mykolayivna Tretyak


Анотація


Вступ. Дослідження змісту ризик-менеджменту та його ролі у забезпеченні стійкого та прибуткового функціонування підприємств викликає наукове зацікавлення багатьох фахівців, однак з появою нових інструментів управління ризиками потребує постійного уточнення. Вивчення методів, способів та інструментів управління дає підстави для більш глибокого розуміння можливостей застосування корпоративного страхування в системі ризик-менеджменту вітчизняних підприємств. Усе це визначає значущість розвідок у цій царині з виокремленням переваг та недоліків корпоративного страхування з метою уникнення збитків від реалізації ризиків, притаманних підприємницькій діяльності.

Мета. Визначити зміст поняття «корпоративне страхування» та окреслити межі застосування послуг з корпоративного страхування при управлінні ризиками підприємств реального сектору економіки.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети використано методи збору і узагальнення інформації. У процесі дослідження застосовано логічний метод, що дало змогу проаналізувати наукові праці у галузі ризик-менеджменту та корпоративного страхування; порівняльний – для визначення дефініції «корпоративне страхування», формування його мети, завдань та принципів в контексті складової системи ризик-менеджменту підприємства; графічний – з метою унаочнення результатів дослідження.

Результати. Зроблено висновок про можливість розглядати страхування як одне з джерел фінансового забезпечення діяльності та розвитку підприємства через призму складової системи його ризик-менеджменту. Сформульовано трактування корпоративного страхування як елементу ризик-менеджменту підприємства. Визначено, що основною метою корпоративного страхування є забезпечення підприємства компенсаційним ресурсом достатнього за обсягом і за прийнятну ціну. За результатами дослідження схеми основних бізнес-процесів з організації корпоративного страхування підприємства побудована матриця взаємодії «страховик – страхувальник», впровадження якої розширить можливості для ефективної співпраці підприємства зі страховою компанією, оптимальної оцінки ризиків та майбутнього результату від страхування, як шансу уникнення ризиків діяльності. Усе зазначене вище підтверджує те, що корпоративне страхування можна використовувати як інструмент системи управління ризиками підприємства. 


Ключові слова


підприємство; ризики підприємства; ризик-менеджмент; система ризик-менеджменту; корпоративне страхування; страховик; страхові послуги

Повний текст:

PDF

Посилання


Kropotina, O. E. (2009). Strakhovanye kak metod upravleniya riskamy promyshlennykh predpriyatiy. Ekonomika i upravlenie narodnym khozyaystvom, 11/12, 12–14.

Shakhov, V. V. (2003). Strakhovanye. Moscow: Strakhovoy polys: YUNITI.

Mnykh, M. V. (2006). Strakhuvannya v Ukrayini: suchasnateoriya i praktyka. Kyiv: Znannya Ukrayiny.

Tretyak, N. M. & Nahaychuk, N. H. (2015). Formuvannya optymal'noyi struktury finansuvannya innovatsiynoho rozvytku pidpryyemstva. Finansovyy prostir, 4(20), 175-180.

Salov, A. N. (2015). Upravlenie riskami na osnove effektivnoy strakhovoy zashchity biznesa. Vladyvostokskii hosudarstvennyy unyversytet ekonomiky i servisa, 1(3), 499-502.

Natal'yn, A. A. (2006). Razvitie korporativnoho strakhovaniya v usloviyakh rynka. Saransk.

Ponomarev, A. N. (2009). Razrabotka modely protsessa korporatyvnoho strakhovanyya. Imushchestvennoe korporativnoe strakhovanie. Vestnyk VHU. Seryya: Ekonomika i upravleniye, 2, 61-68.

Sharapova, S. A. (2011). Strakhovanie kak instrument upravleniya sotsial'nymi i promyshlennymi riskamy. Vestnik Moskovskoy hosudarstvennoy akademii delovoho administrirovaniya, 4 (16), 118-129.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022