Удосконалення оцінки ефективності інвестицій

Svyatoslav Vasyl'ovych Pytel'


Анотація


У статті узагальнено методичні підходи до оцінки ефективності інвестиційних проектів підприємств. Критично проаналізовано чинну методику та сукупність найбільш уживаних показників ефективності інвестицій, використовуваних для оцінки та вибору інвестиційних проектів. Встановлено, що суттєвим недоліком сучасної системи оцінки ефективності інвестиційних проектів, на нашу думку, є її налаштованість на вибір проектів з порівняно невеликими вкладеннями. Запропоновано методику оцінки за узагальнювальним показником ефективності, який ураховує різноспрямований вплив інвестицій на формування собівартості продукції: з одного боку, через амортизацію, призводячи до її зростання, з іншого боку, – завдяки економії сировини, матеріалів, енергії, витрат на оплату праці. 


Ключові слова


ефективність; інвестиції; інвестиційний проект; оцінка; підприємство; прибутковість; рентабельність

Повний текст:

PDF

Посилання


Brihkhem, E. F. (1997). Osnovy finansovoho menedzhmentu. Kyiv: Molod'.

Daskovskyy, V. B. & Kyselev, V. B. (2008). Faktor vremeny pry otsenke effektivnosti investitsyonnykh proektov. Ekonomist, 1, 55-67.

Kovalev, V. V. (2002). Fynansovyy analiz: Upravlenie kapitalom. Vybor investitsii. Analiz otchetnosti. Moscow: Finansy i statistika.

Nortkott, D. (1997). Prinyatie investitsionnykh resheniy. Moscow : Banki i birzhi, YUNITI.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021