Аналітична оцінка поточного фінансово-економічного стану малих та середніх підприємств

Л. Р. Семотюк


Анотація


У статті проведено аналіз поточного фінансово-економічного стану малих та середніх підприємств та державної політики щодо їх підтримки, результати якого свідчать, що рівень їх розвитку в Україні є недостатнім, державна політика щодо їх підтримки є малоефективною. У забезпеченні розвитку будь-якої країни важливу роль відіграє стан та функціонування суб’єктів підприємництва, в тому числі малого та середнього. Однак вони не завжди можуть ефективно функціонувати через вплив як соціально-економічних, так і організаційних факторів, обмеженість власних фінансових ресурсів, важкість доступу до середньо- та довгострокових кредитів, відсутність ефективної державної підтримки. На основі статистичної інформації досліджено основні тенденції розвитку малих та середніх підприємств. Отримані результати засвідчують незадовільний стан розвитку МСП і, як результат, вони не виконують ролі провідного сектору економіки, що здатен поліпшувати конкурентне середовище; не забезпечують створення додаткових робочих місць через повільне кількісне зростання; а також реалізацію інновацій. Результати досліджень доводять важкість доступу МСП до банківського кредитування, що зумовлено як проблемами банків-кредиторів, так і боржників-підприємців. Ринок банківського кредитування МСП має очевидні перспективи за умови його державної підтримки та банківського сектору.


Ключові слова


малі та середні підприємства; фінансування; прибуток

Повний текст:

PDF

Посилання


Statystychni dani Derzhkomstatu Ukrayiny. (2016). Retrieved from: http/www.ukrstat.gov.ua.

Economics. (2016). Retrieved from: http//www. Economics-journal.org.

Ministerstvo finansiv Ukrayiny. (2016). Retrieved from: http://www.minfin.gov.ua.

Novosty ukraynskoho byznesa. (2016). Retrieved from: http://news. Vlasnasprava.info/Ukrainian-business-news.

Tendentsii i perspektivy razvitiya rynka problemnykh aktivov bankov Ukrainy. (2016). Retrieved from: http//www.credit-rating.ua.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022