Кореляційно-регресійний аналіз інвестиційної привабливості АПК

Leonid Borysovych Dolinskyy, Oksana Serhiyivna Rybachok


Анотація


Вступ. На сучасному етапі стратегічно важливим завданням для економіки України є розвиток її аграрно-промислового комплексу (АПК). Саме аграрний сектор покликаний стати рушійною силою для відродження економіки, підвищення ефективності інвестиційно-інноваційної, економічної та соціальної діяльності нашої держави.

Мета. Визначення головних чинників, які впливають на обсяги капітальних інвестицій в АПК, за допомогою кореляційного аналізу. Також необхідно висвітлити негативні та позитивні фактори впливу на інвестиційну привабливість АПК України та перевірити значущість обраних чинників впливу за допомогою регресійного аналізу.

Метод (методологія). У статті застосовано кореляційно-регресійний аналіз, лінійну регресію.

Результати. Проведено кореляційно-регресійний аналіз, у першому випадку між обсягами капітальних інвестицій в АПК та макроекономічними показниками, а саме: індексом інфляції, обліковою ставкою НБУ та курсом валют. Задані макроекономічні показники мають нещільний зв'язок з обсягами капітальних інвестицій. У другому випадку розраховувався вплив обсягу експорту, рентабельність продукції, індекс цін реалізації, індекс обсягу сільськогосподарського виробництва та ВВП галузі на обсяг капітальних інвестицій. Найбільший вплив здійснює ВВП галузі, коефіцієнт кореляції якого становить 0,82. Коефіцієнти кореляції рентабельності продукції становить 0,5, обсягу експорту – 0,69. Тобто найбільший вплив на обсяги капіталовкладень в АПК мають внутрішньогалузеві фактори. Було отримано наступне емпіричне рівняння простої лінійної регресії. Обсяги капітальних інвестицій в агропромисловий сектор будуть збільшуватись, якщо галузь буде рентабельна та перспективна, тобто буде приносити прибутки. 


Ключові слова


кореляційний аналіз; капітальні інвестиції в агропромисловий комплекс; фактори впливу; лінійна регресія; інвестиційна привабливість; інвестиційний клімат

Повний текст:

PDF

Посилання


Hunko I. V. (2013). Factors and indicators of forming enterprises’ investment attractiveness. Financial space, 1, 85-88.

Nakonechny I. S., Tereshchenko A. T., Romaniuk P. T. (2004). Econometrics. Kyiv: KNEU.

Official site of the State Statistics Committee Ukraine. (2016). Retrieved from: www.ukrstat.gov.ua.

Borovykov, P. V. (2013). Popular introduction to modern data analysis system STATISTICA. Moscow: Hotline – Telecom.

Rudenko, N. V. (2012). Mathematical statistics. Kyiv: Centre of scientific literature.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021