Інформаційно-методичне забезпечення діяльності туристичної галузі в сучасних умовах

Ol'ha Kostyantynivna Mazurenko, Olena Serhiyivna Zavoruyeva


Анотація


Вступ.  У статті розкривається важливість інформаційно-методичного забезпечення аналізу діяльності туристичної галузі на основі вдосконалення системи статистичних показників.  Проаналізовано стан та проблеми подальшої систематизації та наближення до сучасних умов функціонування національного туристичного господарства.

Метою статті є аналіз чинної системи оцінки ефективності функціонування туристичної сфери, а також систематизація та узагальнення системи показників для потреби статистичного аналізу стану та розвитку туризму в Україні.

Метод (методологія).  У процесі дослідження для розв’язання конкретних завдань використано загальнонаукові методи пізнання: діалектичний, системного аналізу, узагальнення, порівняння.

Результати.  Сформовано групи показників, які дають детальне та структуроване уявлення про параметри розвитку туристичної галузі та відображають вплив туризму на економіку країни.  Виокремлено групи статистичних показників, які можуть бути використані для статистичного аналізу туристичної діяльності та забезпечення визначення економічної ролі туризму в житті країни чи туристичного регіону.  Запропоновано подальше дослідження важелів зростання соціально-економічної цінності туризму через розроблення сателітних рахунків туризму як методологічної основи для визначення його впливу на економіку регіону. 


Ключові слова


система показників; статистичне забезпечення; розвиток туризму; туристична галузь; статистичний аналіз; статистика туризму

Повний текст:

PDF

Посилання


Mantsurov, I. H., Yerina, A. M., Mazurenko, O. K. (2013). Ekonomichna statystyka. Kyiv : KNEU.

Mylashko, O. H. (2010). Statystyka turyzmu. Odesa: ODEU.

Saraev, A. R. (2007). O pokazatelyakh statystyky turyzma. Voprosy statistiki, 9, 39-43.

Yakovlev, H. A. (2004). Ekonomika i statistiki turizma. Moscow: RDL.

Pro turyzm. (2004). Zakon Ukrayiny vid 18 lystopada 2003 r. # 1282. VVR Ukrayiny, 13, 180.

Metodolohichni polozhennya zi statystyky turyzmu. (2011). Zatverdzheni Nakazom Derzhavnoho komitetu statystyky Ukrayiny vid 23.12.2011 # 372. Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua.

Svitova turystychna orhanizatsiya UNWTO. (n.d.). Retrieved from: http://www.unwto.org.

Mal's'ka, M. P. Rutyns'kyy, M. Y., Bilous, S. V., Mandyuk, N. (2014). Ekonomika turyzmu: teoriya ta praktyka. Kyiv: Tsentr uchbovoyi literatury.

Vsesvitnya turystychna orhanizatsiya. (n.d.). Retrieved from: http://www.world-tourism.org.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022