Взаємозв’язок прибутку, грошового потоку та оборотного капіталу підприємства

Halyna Volodymyrivna Koshelyok


Анотація


На основі теоретичних досліджень визначено такі поняття, як «грошовий потік», «рух грошових коштів» і «Cash-flow».  Ці показники можуть виступати як основний цільовий орієнтир та критерій успішної роботи підприємства.  Доведено, що ці поняття не тотожні, але тісно взаємопов’язані.  Схематично окреслено взаємозв’язок між грошовими потоками та грошовими коштами.  Визначено, що грошові потоки – це інтервальні показники, а грошові кошти – моментні.  Грошові кошти є частиною оборотного капіталу підприємства.  Їх рух впливає на зміну оборотного капіталу.  Зазначено, що з прийняттям Національних стандартів бухгалтерського обліку та звітності «Звіт про рух грошових коштів» зазнав певних змін, але дотепер залишається основним джерелом для  користувачів фінансової звітності, які отримують повну, правдиву та неупереджену інформацію про зміни, які відбулися у грошових коштах підприємства та їх еквівалентах за звітний період.  Визначено основні причини, за якими прибуток та грошові потоки не збігаються.  При виконанні роботи використовувалися теоретичні методи дослідження, сферою застосування результатів є промислові підприємства, що підтверджено розрахунками, наведеними у статті.   


Ключові слова


грошовий потік; рух грошових коштів; прибуток; оборотний капітал; підприємство; ліквідність активів

Повний текст:

PDF

Посилання


Bilyk, M., Nadtochiy, S. (2007). Groshovi potoky pidpryemstv u mikro ta makroekonomichnomu aspekti. Finansy Ukrainy, 6, 133-147.

Kharchenko, V. (2009). Groshovyy obig i groshovi potoky pidpryemstva. Visnyk ekonomichoy nauky Ukrainy, 2, 160-163.

Varenik, V. (2014). Diagnostychyy analiz groshovykh potokiv natsionalnoy ekonomiky. Ekonomichyy nobelivskyy visnyk, 1(7), 87-94.

Podderogin, A. Nevmerzhytskyy Ya. (2007). Efektyvnist upravlinnya groshovymy potokamy pidpryemstva Finansy Ukrainy, 11, 119-127.

Golovko, T. (2016). Klasyfikatsiya groshovykh potokiv pidpryemstva. Ekonomika i suspilstvo, 2, 246-251.

Koshelek, G. (2013). Klasyfikatsiya groshovykh potokiv pidpryemstva u suchasnykh umovakh. Zovnishya torgivlya: ekonomika finansy pravo, 1(66), 32-40.

Sokirska, I. (2015). Groshovyy potik yak vazhlyvyy chynnyk prynyattya upravlinskich rishen. Biznes Inform, 10, 366-372.

Sinelnik, L. (2013). Chistyy groshovyy potik yak vnutrishne dzherelo finansuvannya pidpryemstva. Investytsii: praktyka ta dosvid, 6, 98-102.

Bilyk, M., Pavlovska, O., Prytulyak, N., Nevmerzhytska, N. (2005). Finansovyy analiz, Kyiv, KNEU.

Keyns, Dzh. (2008). Obschaya teoriya zanyatosti, protsenta, i deneg, EKSMO, Мoscow.

Ezerskaya, O. (n.d.). Groshovyy potik – prychina konflikta sobstvennikov і top-menedzheriv. Retrieved from: http://bizentropy.biz/articles/77-denezhnyj-potok-prichina-konflikta-sobstvennikov-i-top-menedzherov.html.

Lysenko, N. (2009). Kak upravlyat groshovym potokom. Finansovyy director, 3. Retrieved from: http://www.kareta.com.ua.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022