Елементи організації мережевої інформаційної системи управлінського обліку

Marharyta Ivanivna Skrypnyk, Mykola Mykolayovych Matyukha


Анотація


Вступ.  У статті висвітлено питання формування механізму організації мережевої інформаційної системи управлінського обліку. 

Мета.  Метою дослідження є обґрунтування методики інтеграції інформаційних потоків управлінського обліку у систему прийняття рішень підприємством на основі розвитку мережевих управлінських інформаційних систем.  Запропоновано систематизований перелік недоліків розвитку інформаційних систем та шляхів їх усунення. 

Метод (методологія). 

Результати.  Визначається роль упровадження мережевих інформаційних систем та технологій у процес управління, що дає змогу значно скорочувати його трудомісткість і створює нові можливості в організації і методиці проведення його функцій.

Розглядаються основні принципи використання сучасних програмних комплексів на рівні елементів інформаційних систем управлінського обліку.  Визначено інструменти інформаційної системи управлінського обліку та звітності, необхідні для ефективного управління підприємства і відповідно до загальноприйнятих принципів обліку, застосування яких виводить бізнес на новий рівень розвитку управління.

Вказуються переваги сучасних мережевих інформаційних систем управлінського обліку перед традиційними інформаційними системами, очевидні вигоди від упровадження системи поширюються на всі сфери управління підприємством: оптимізація організаційної структури, розвиток інформаційної бази для підготовки найрізноманітніших рішень, вдосконалення самих методів і прийомів підготовки рішень, розвиток персоналу та підвищення ефективності.

Зазначаються напрями наведення інформації для кращого їх сприйняття мережевими засобами репрезентації даних.

Одним із висновків дослідження є те, що мережева інформаційна система управлінського обліку характеризується спрямованістю на підтримку оперативних, тактичних і стратегічних рішень, яка формується на основі зовнішньої ринково орієнтованої фінансової і нефінансової інформації, яка стосується здебільшого відслідковування тенденції та трендів змін процесів і яка оперує переважно поточними, плановими та прогнозними даними. 


Ключові слова


управлінський облік; інформаційні системи; інформаційні технології; принципи мережевих інформаційних систем обліку

Повний текст:

PDF

Посилання


Golov, S. F. (2006). Managerial Accounting. Kyiv: Libra.

Blank I. A. (2004). Financial management. Kyiv: Elha, Nika Center.

Kireytsev, G. G. (2002). Financial Management. Kyiv: CSL.

Chumachenko, M. G., Bolyuh, M. A., Burchevskyy, V. Z., Horbatok, M. I. (2003). Economic Analysis. Kyiv: KNEU.

Napadovskaya, L. V. (2010). Management accounting. Kyiv: KNTEU.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022