Планування та управління фінансами на підприємствах автомобільної промисловості

Natalia Oleksandrivna Botvina


Анотація


Фінансове планування у теоретичному аспекті розглядають як найвагомішу та невід'ємну частину загального планування діяльності підприємства. На підприємство майже завжди впливає нестабільність зовнішнього середовища, невизначеність умов господарювання, тому ефективність роботи підприємства багато в чому залежить від стану фінансового планування на підприємстві. Що вищий рівень невизначеності, то більшого значення набуває планування, а від його правильності та точності прогнозу залежать успіхи або невдачі підприємницької діяльності.

Фінансове планування як ключова ланка всього процесу планування робить можливим втілити стратегічні задуми підприємства через розробку конкретних планів дій на плановий період – точно розрахувати ефективність наявних ресурсів, кінцевий економічний та фінансові результати.

У статті проаналізовано чинну систему фінансового планування та управління на вітчизняних підприємствах автомобільної промисловості на прикладі групи підприємств Корпорації «УкрАВТО», запропоновано порядок підготовки та прийняття бюджету, окреслено принципи та критерії розробки і використання фінансового планування підприємствами.

Система планування та управління фінансами підприємств дозволить реалізувати механізм управління витратами, підвищить керованість підприємств автомобільної промисловості, створить передумови для забезпечення контролю за витратами виробництва, оптимізації потоку руху платіжних засобів, прогнозування фінансових результатів і фінансово-економічного стану корпорації. 


Ключові слова


фінанси; планування; витрати; управління; підприємство; потоку руху платіжних засобів

Повний текст:

PDF

Посилання


Bagatska, K. B. (2011). Prospects of application indicative financial planning for enterprises. Scientific works of NUCT, 41, 188–193.

Bila, O. G. (2005). Financial planning and prognosis. Lviv: Kompakt-LB.

Botvina, N. O. Juikov, G. E., Sorokunska, T. O. (2010). Financial management. Kherson.

Guzenko, O. P. (2003). Financial planning on the industrial enterprises. Finances of Ukraine, 11, 73-76.

Sysoy, U. V. (2009). Financial planning on an enterprise and its feature in the conditions of transnational corporations. Retrieved from: www.nbuv.gov.ua/portal/ soc_gum/prvs/2009_2/0714.pdf.

The Official site of «UkrAvto» Corporation. (2017). Retrieved from: http://www.ukravto.ua.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.01.101

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022