Економічна інтерпретація коефіцієнтів прискорення (уповільнення) залежно від вихідної статистичної інформації

Yuriy Fedorovych Strochykhin, Lyudmila Oleksiyivna Tsvyetkova


Анотація


Дослідження було побудоване на методі статистичних класифікацій, поданих у табличній формі; застосовувався метод розрахунку аналітичних показників двох ілюструючих рядів динаміки (темпів зростання, коефіцієнтів прискорення (уповільнення), на основі чого будувалася економічна інтерпретація останніх із переходом на похідні від темпів зростання статистичні показники абсолютної і відносної зміни темпів приросту (відповідно у відсоткових пунктах і відсотках), що дозволяло забезпечити більшу наочність отриманих результатів і їх пояснення; в окремих ситуаціях було використано авторську методику зіставлення різнознакових показників, що сприяє розширенню можливостей порівняльно-часового аналізу.

У статті розглянуто розрахункові ситуації, які виникають при обчисленні одного із статистичних показників динаміки соціально-економічних явищ – коефіцієнта прискорення (уповільнення) і здійснюють безпосередній вплив на подальшу змістовну інтерпретацію отриманого коефіцієнта.

У результаті дослідження розроблено класифікацію та ідентифікацію коефіцієнтів прискорення (уповільнення) зростання соціально-економічних явищ залежно від вихідної статистичної інформації; уточнено поняття статистичного зростання, позитивного і негативного зростання, односпрямованого і різноспрямованого зростання; запропоновано схему економічної інтерпретації коефіцієнтів прискорення (уповільнення) у неявних випадках; використано методику порівняння різнознакових показників (на прикладі різнознакових темпів приросту). 


Ключові слова


коефіцієнт прискорення (уповільнення); статистичне зростання; позитивне (негативне) зростання соціально-економічного показника; односпрямованість (різноспрямованість) зіставних темпів зростання; різнознаковість зіставних показників

Повний текст:

PDF

Посилання


Zhuk, I. M. (2015). Annual Statistics Review of Ukraine. Kyiv: State Statistics Service of Ukraine.

Strochykhin, Y., Tsvyetkova, L. (2016). Dynamic comparisons of economic indicators with different signs. Finance, Accounting, Banks, 1 (21), 179-186.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.01.011

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022