Найбільша перешкода на шляху до економічного зростання України

Marianna Bohdanivna Bida


Анотація


Вступ. Рівень корупції в Україні невимовно високий, що істотно нівелює перспективи економічного зростання. Це в основному перешкоджає інвестуванню в приватний сектор економіки, надходженню прямих іноземних інвестицій з-за кордону, відкриттю ринків для нових країн. Як наслідок, істотно призупиняється процес створення нових робочих місць і розвиток малого та середнього бізнесу. Після підписання угоди про Повну та всеохопну зону вільної торгівлі між Україною та Європейським Союзом зниження рівня корупції стало необхідною умовою подальшої ковергенції з Європою.

Мета. Прогресивний досвід країн Європи може бути ефективно використаний Україною, враховуючи багато схожих рис з країнами Центральної та Східної Європи.

Метод (методологія). Мета дослідження – простежити найбільш перспективні та дієві механізми в боротьбі з корупцією, використані в країнах Європи, зі схожими економічними передумовами. У статті запропоновано регіональне зіставлення рівня корупції по країнах Європи за даними різних джерел, простежено історію розвитку антикорупційних інституцій, а також виокремлено найдієвіші механізми боротьби з корупцією для імплементації в Україні.

Результати. З огляду на те, що уряд вже ухвалив дієві закони, продовження цієї практики є ключовим процесом, на якому має зосередитись країна на шляху до євроінтеграції в майбутньому. Результати дослідження можуть бути використані представниками влади для вироблення стратегії з упровадження антикорупційних заходів.


Ключові слова


корупція; вимірювання рівня корупції; антикорупційні заходи; конвергенція; транзиційний процес; економічне зростання

Повний текст:

PDF

Посилання


Sandro, Damiano. (2017). Corruption and Growth. IMF Country Report, 17/84.

International Country Risk Guide. (2017). Retrieved from: http://epub.prsgroup.com/the-countrydata-gateway.

Transparency International. (2016). Retrieved from: https://www.transparency.org/news/feature/corruption_perceptions_index_2016#table.

World bank. (2017). Retrieved from: https://data. worldbank.org/indicator.

World bank. (2017). Retrieved from: https://data. worldbank.org/indicator/IC. BUS. EASE. XQ?view=chart.

Global Competitiveness Report, 2016-2017. (2017). Retrieved from: http://www3.weforum.org/docs/GCR2016-2017/05FullReport/The Global Competitiveness Report 2016-2017_FINAL.pdf.

Heywood, Paul M. and Jonathan Rose. (2014). Close but not Cigar: The Measurement of Corruption. Journal of Public Policy, 34(3): 507–529.

Mauro, Paolo. (1995). Corruption and Growth. Quarterly Journal of Economics, 110(3): 681–712.

Wei, Shang-Jin (1999). Corruption in Economic Development: Beneficial Grease, Minor Annoyance, or Major Obstacle?. Policy Research Working Paper 2048, World Bank.

Svensson, Jakob. (2003). Who Must Pay Bribes and How Much? Quarterly Journal of Economics, 118(1): 207–30.

Government of Ukraine. (2014). Report on Diagnostic Study of Governance Issues Pertaining to Corruption. Business Climate and the Effectiveness of the Judiciary.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
Ліцензія Creative Commons
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Із зазначенням авторства - Некомерційна - Без похідних творів 3.0 Неадаптована.

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online)

 

© Тернопільський національний економічний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2019