Вплив європейської інтеграції на розвиток екологічного підприємництва в Україні

Iryna Sviatoslavivna Skorokhod, Lyudmyla Volodymyrivna Hrynchuk


Анотація


Вступ. У статті обґрунтовано вплив європейської інтеграції на розвиток екологічного підприємництва в Україні; досліджено фактори впливу та їх наслідки на розвиток екологічного підприємництва у державі; висвітлено основні перешкоди використання досвіду країн ЄС; розглянуто перспективи подальшого застосування методів вітчизняного «зеленого підприємництва».

Мета – розкрити суть, форми, етапи формування та інноваційні форми екологічного підприємництва; здійснити аналіз досвіду екологічного підприємництва та його регулювання в країнах ЄС; охарактеризувати стан та вплив європейської інтеграції на екологічне підприємництво в Україні.

Метод (методологія). Використано методи аналогії та порівняння при дослідженні проблемних аспектів діяльності України та ЄС у сфері екології; статистичні методи – для аналізу динаміки показників розвитку екологічного підприємництва в державі; системний підхід – для обґрунтування стратегічних орієнтирів для визначення подальших перспективних шляхів розвитку екологічного підприємництва в Україні.

Результати. Проаналізовано основні аспекти співпраці України та ЄС, на основі чого виокремлено головні напрямки подальшого розвитку взаємної кооперації. Обґрунтовано пропозиції щодо покращення позицій українських екотоварів та послуг на європейському ринку. 


Ключові слова


екологічне підприємництво; європейська інтеграція; стратегія державної екологічної політики України

Повний текст:

PDF

Посилання


Yakovets, U. (2008). O sochetanii dolgosrochnogo I strategicheskogo planirovaniya. Economist, 6, 3-9.

Danylyshyn, B. M. (2009). Uriad mae chitku antykryzovu prohramu. Uriadovyi kurier, 12 bereznia, 1.

Inozemtsev, V. L. (1999). Raskolotaya tsivilizatsiya. Moscow: Academia-Nauka.

Danylyshyn, B. M. (2009). Tsinova sytuatsia – pid kontrolem uriadu. Uriadovyi kurier, 12 chervnia, 1.

Philip, S. A., Silberglitt, R. & Schneider, J. (2015). The global technology revolution: bio/nano/materials trends and their synergies with information technology by 2015.

Mapping the Global Future: Report of the National Intelligence Council’s 2020 Project. (2006). Retrieved from: http://www.rand.org/pubs/technical_reports/2006/RAND_TR303.pdf.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.03.100

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022