Криптовалюта як феномен нової фінансової інфраструктури: проблематика теоретичного осмислення та практичного використання

Oleksandr Volodymyrovych Brechko


Анотація


В статі розкритті підходи до розуміння електронних грошей, та їх видів побудованих на криптографічних технологіях та протоколах шифрування даних. Електронні гроші стають все більш популярними серед користувачів Інтернету, в якості платіжних операцій і додаткових доходів. Це обумовлює формування нових економічних категорій та характеристик, які поступово входять в систему сучасного розвитку суспільства. Серед них варто виділити крипто технології, криптосистеми, крипто економіку, торгово-грошові відносини в основі яких біткоїн та альтернативні до нього крипто активи. Проаналізовано сучасні підходи до розуміння криптовалют та їх класифікаційних ознак, надано характеристики, що відображають переваги над фіатними грошима, а також окреслено напрями розвитку крипто валютного ринку та його сурогатів. 


Ключові слова


криптовалюта; біткоїн; еволюція грошей; криптографія; альткоїни; цифрові гроші; фіатні гроші

Повний текст:

PDF

Посилання


Visual capitalist. (n.d.). Retrieved from: http://www.visualcapitalist.com.

Crypto-Currency Market Capitalizations. (n.d.). Retrieved from: http://coinmarketcap.com.

The Forum Bitcoin. (2014). Retrieved from: http://bit-labs.ru/otnoshenie-k-bitkoin-v-raznyh-stranah-mira.

Brechko, O. V. (n.d.). Vykorystannya tekhnolohiyi blokcheynu v zbalansuvanni finansovykh potokiv. Arkhitektonika upravlinnya zbalansovanym rozvytkom natsional'noyi ekonomiky. – S. 305-323.

Vakhrushev, D. & Zhelezov, O. (2014). Kriptovalyuta kak fenomen sovremennoy informatsionnoy ekonomiki: problemy teoretycheskoho osmysleniya. Naukovedenye, 5, 24. Retrieved from: URL: http://naukovedenie.ru.

Husyeva, I. I. (2017). Tendentsiyi rozvytku kryptovalyut na rynku Ukrayiny. Naukovyy visnyk mizhnarodnoho humanitarnoho universytetu, 1, 48-50.

Shcherbyk, E. (2017). Fenomen kryptovalyut: opyt sistemnoho opisaniya. Kontsept, 51. Retrieved from: http://e-koncept.ru.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.03.144

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022