Статистичний аналіз акцизних надходжень до зведеного бюджету України

Olga Ivanivna Gorokhova, Iryna Volodymyrivna Chankina


Анотація


У статті проведено аналіз акцизних надходжень до Зведеного бюджету України за допомогою статистичних величин. Запропоновано для вивчення структури та динаміки акцизних надходжень до бюджету класифікувати статистичні величини на дві групи. У межах першої групи проводиться оцінка характеристик центру розподілу та однорідності ряду. Друга група передбачає оцінку на основі відносних показників: відносної величини планового завдання, відносної величини виконання плану, відносного показника динаміки та відносної величини структури. Розрахунок статистичних величин за статтями бюджету дозволив зробити висновок, що протягом 2003-2012 рр. обсяг акцизного податку в загальній структурі податкових надходжень має нестабільну тенденцію, що призвело до значного недовиконання плану майже за весь аналізований період.


Ключові слова


податкові надходження; статистичні величини; коефіцієнт варіації; середнє значення; відносна величина виконання плану; відносна величина планового завдання; відносна величина динаміки; відносна величина структури

Повний текст:

PDF

Посилання


Yefymenko, T. I. (2011). Taxes in the Institutional System of the Modern Economy. Kyiv : The National Academy of Sciences of Ukraine, Institute of Economy and Forecasting.

Sidel'nykova, L. P., Kostina, N. M. (2012). The Tax System. Kiev: Lira-K: 2012.

Rayevnyeva, O. V. (2011). Statistics. Kh.: PH (VD) «INZhEK».

State Treasury Service of Ukraine. Retrieved April 10, 2013, from : http://treasury.gov.ua/main/uk/index.

Accounting Chamber of Ukraine Retrieved April 10, 2013, from : http://www.ac-rada.gov.ua.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022