Інструменти фінансового ринку в умовах глобалізації

Oleksandr Leonidovych Lavryk, Tetiana Anatoliivna Kovalenko


Анотація


Вступ. Сучасним альтернативним видом банківського кредитування є ринок фінансових інструментів, який набуває значного поширення у міжнародній практиці, однак залишається досить новим явищем на вітчизняному фінансовому ринку та за його межами, що обумовлює актуалізацію наукових досліджень, пов’язаних як з висвітленням теоретичних положень функціонування системи фінансових інструментів, так і з удосконаленням практичних особливостей їх реалізації.

Водночас ураховуючи банкоцентричність фінансового ринку України (активи банків складають понад 87 % сукупних активів фінансових посередників) та відсутність налагодженої інфраструктури фондового ринку, саме банки мають стати ініціаторами та провайдерами нових фінансових механізмів інвестиційного забезпечення вітчизняної економіки.

Мета. На основі теоретичного узагальнення  сутності та функціональних характеристик інструментів фінансового ринку і проведення фінансово-економічного аналізу їх використання визначено особливості, переваги, недоліки та наслідки використання фінансових інструментів.

Метод (методологія). Вирішення поставлених задач здійснюється за допомогою методів оцінки та аналізу ризиків і ефективності фінансування, оцінки фінансово-економічних показників діяльності, статистичних методів.

Результати. Дослідження динаміки та структури фінансових інструментів у різних країнах дозволило зробити висновок про: домінування банківського кредитування у структурі зовнішніх джерел фінансування діяльності суб’єктів реальної економіки у світі, за винятком Японії та США; зниження частки банківського кредитування в сукупному обсязі кредитів, наданих в економіку фінансовими секторами різних країн світу; підвищення ролі фінансових інструментів у забезпеченні економічного зростання.


Ключові слова


банківські установи; фінансові інструменти; інвестиції; фінансові посередники; фінансове посередництво; інвестиційні компанії

Повний текст:

PDF

Посилання


Hilferding R. (2010). Financial capital. Investigation of the newest phase in the development of capitalism. Moscow: Social economy.

The World bank. (2015). Retrieved from: http://databank. worldbank.org/data/home.aspx.

The national bank of Ukraine. (2018). Retrieved from: http: // www.bank.gov.ua/files/T-bills_debt.xls.

The financial market. (2015). Retrieved from: http://economics. wideworld.ru/macroeconomics/1/2/6.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.04.133

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022