Проектне фінансування та його роль у сучасній економіці України

Oleksandr Leonidovych Lavryk, Ruslan Mykhailovych Ponomarenko


Анотація


Вступ. Через особливості розвитку сучасного інституційного середовища проектне фінансування, яке в нашій роботі є предметом дослідження, в тому вигляді, в якому воно використовується західними національними та транснаціональними корпораціями, в Україні застосовано бути не може. Необхідна певна трансформація підходів, вироблених зарубіжною практикою, і їх адаптація до сучасних умов країни, відмінною рисою якої є нестабільність, недосконалість і неповнота інформації. Вивчення і теоретичне осмислення вироблених розвиненими країнами підходів до організації проектного фінансування в поєднанні з науковим узагальненням накопиченого власного досвіду у сфері фінансування інвестицій може стати основою формування вітчизняної концепції проектного фінансування як одного з елементів ефективного механізму фінансового забезпечення інвестиційної діяльності, що враховує особливості національної економічної системи та традиції розвитку підприємництва.

Мета. Метою статті є науково-теоретичне і практичне обґрунтування проектного фінансування і його ролі в сучасних економічних умовах; удосконалення проектного фінансування як інструменту регулювання інвестиційного ринку, спрямованого на підвищення ефективності його діяльності.

Метод (методологія). Вирішення поставлених задач здійснюється за допомогою методів оцінки та аналізу ризиків і ефективності фінансування, оцінки фінансово-економічних показників діяльності, статистичних методів.

Результати. Комплексне вирішення теоретичних і практичних питань формування вітчизняної концепції проектного фінансування, що відповідає потребам розвитку економіки і виходу її на траєкторію сталого економічного зростання, здатне поліпшити інвестиційний клімат у країні, підвищити ефективність трансформації заощаджень у реальні інвестиції, залучити в країну іноземних інвесторів.


Ключові слова


банківські установи; проектне фінансування; інвестиції; фінансові посередники; фінансове посередництво; інвестиційні компанії

Повний текст:

PDF

Посилання


Ratings of Ukraine according to the international rating agency Moody's. (2016). Retrieved from: http://www.moodys.com.

Katasonov, V. Yu., & Morozov, D. S. (2000). Project financing: organization, risk management, insurance. Moscow.

The World bank. (2015). Retrieved from: http://databank. worldbank.org/data/home.aspx.

Blank, I. A. (1999). Investment Management. Kiev: ITEM.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2017.04.139

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022