Економічний потенціал підприємств туристичної сфери України

Nelja Vasilivna Boshota


Анотація


Вступ. У статті розглядається ефективність функціонування туристичної діяльності України. Висвітлюються переваги та недоліки менеджменту, маркетингу та стратегічного планування діяльності цієї галузі впродовж 2014-2017 рр.

Мета. Мета статті полягає у проведенні аналізу туристичного потоку іноземних та вітчизняних туристів, які перебувають у межах України або за нею, використаних (освоєних) капітальних інвестицій та їх структури за галузями, що пов’язані з інституційним середовищем туризму, оцінці фінансових результатів від економічної діяльності туристичного бізнесу на території України, а також розробці заходів щодо вдосконалення управління туристичною діяльністю країни.

Метод (методологія). На основі методів системно-структурного аналізу та синтезу запропоновано етапи та шляхи вдосконалення управління і реалізації виробничих відносин у сфері туристичної діяльності, практичне застосування яких дасть змогу більш раціонально використовувати ресурсне забезпечення організацій та збільшити фінансові результати від туристичної діяльності на території України.

Результат. На основі статистичних даних проведено аналіз туристичного потоку іноземних та вітчизняних громадян, його структури, динаміки обсягів освоєних капітальних інвестицій, пов’язаних з туристичною діяльністю України, а також темпів зростання/скорочення обсягів реалізації послуг у цій сфері за останні 4 роки. Оцінено економічну ефективність функціонування галузей економіки, пов’язаних з туристичною діяльністю підприємств. Обґрунтовано необхідність упровадження шляхів, спрямованих на підвищення ефективності стратегічного управління туристичним бізнесом з приводу реалізації туристичної діяльності на території України на кожному етапі створення і розповсюдження цього виду послуг.


Ключові слова


туризм; туристичний потік; економічна ефективність; рентабельність; прибуток; продуктивність праці; темпи зростання; стратегія; менеджмент

Повний текст:

PDF

Посилання


Abramov, V. and Tonkoshkur, M. (2010). Istorya turysmu. Kharkiv, Ukraine: Kharkiv National Academy of Municipal Economy.

Velichko, V. (2013). Orhanizatsiya rekreatsiynykh posluh. Kharkiv, Ukraine: National University of Urban Economy.

Krul’, H. (2011). Osnovy hotel’noyi spravy. Kyiv, Ukraine: The Center of textbooks.

Semenova, V. (2011). Upravlinnya regional’nim rozvytkom turismu. Odessa, Ukraine: Odesssa State University of Economics.

Travel and Tourism Competitiveness Ranking. (2017). Retrieved from: http://reports.weforum.org/travel-and-tourism-competitiveness-report-2017/ranking/.

Law of Ukraine “About tourism” of September 15, 1995 No. 324/95-BP. (1995). Retrieved from: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/324/95-%D0%B2%D1%80.

Order of the Cabinet of Ministers "About the approval of the Development Strategy of tourism and resorts until 2026 " of March 16, 2017 No. 168-r. (2017). Retrieved from: https://www.kmu.gov.ua/ua/npas/249826501.

The official website of the Main Statistical Office in Ukraine. (2018). Retrieved from: http://www.ukrstat.gov.ua.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2018.02.100

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022