Міжнародний досвід застосування електронних платіжних систем в Україні

Vladyslavа Olegivna Lisniak


Анотація


У статті досліджено теоретичні та практичні аспекти розвитку електронних платіжних систем у світі та в Україні. Розглянуто загальну схему роботи електронної платіжної системи та обґрунтовано основні принципи її діяльності. Визначено динаміку розрахунків за допомогою електронних платіжних систем на теориторії України. Розглянуто переваги та недоліки електронних розрахунків. Отримані результати дослідження можуть використовуватись як практичні рекомендації для покращення діяльності сфери електронних платежів в Україні.

Метою статті є дослідження розвитку та  стану електронних платіжних систем та їх розвитку в Україні.

Використання електронних платіжних систем є надзвичайно позитивним кроком на шляху економічного розвитку держави. Адже швидкий та ефективний розвиток електронних платіжних систем в Україні з використанням міжнародного передового досвіду має низку переваг як для державної економіки загалом, так і для окремого користувача зокрема: зменшення готівкового обігу, збільшення кредитних ресурсів, розвиток та широкий доступ до фінансової системи тощо. Варто також зазначити, що ще однією важливою перевагою електронних платежів є економія часу та мінімізація ризиків шахрайства.


Ключові слова


електронні платіжні системи; міжнародний досвід; переваги та недоліки електронних грошей; транзакції; банківські операції; готівка в обігу

Повний текст:

PDF

Посилання


The Law of Ukraine "On Payment Systems and Money Transfer in Ukraine" of 01.05.01, No. 2346- III. (2001). Retrieved from: http://zakon3.rada.gov.ua/laws/show/2346-14.

Vovchak, O. D., Shpargalo, G. E., Andrejkiv, T. Ya. (2008). Payment Systems. Kyiv: Knowledge.

Electronic payment systems (n.d.). Retrieved from: http://uk.wikipedia.org/wiki/Electronic_Payment_Systems.

Kravets, V. (2011). Development of payment systems in Ukraine and the newest forms of settlements. Bulletin of the National Bank of Ukraine, 10, 45-47.

The effect of regulation on the development of the electronic payment market: an example of Ukraine. (2010). Analytical report for public discussion. Retrieved from: http://www.ier.com.ua/files/Projects/2010/2010_12/report_en_18112010_for_RT.pdf.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2018.03.149

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022