Діагностика соціально-економічної модернізації сфери товарного обігу в Україні

Iryna Mykolayivna Melnyk


Анотація


Вступ. У статті зосереджена увага на дослідженні ролі сфери товарного обігу в соціально-економічному розвитку України та наслідків модернізації цього сектору для суспільства та економіки.

Мета. Метою статті є діагностика позитивних та негативних тенденцій у розвитку сфери товарного обігу в процесі її соціально-економічної модернізації.

Метод (методологія). Для досягнення поставленої мети за даними Державної служби статистики було здійснено економічну оцінку таких показників розвитку сфери товарного обігу, як обсяг роздрібного товарообороту в розрахунку на одиницю наявного населення, забезпеченість населення торговою площею, роздрібний товарообіг у розрахунку на один об’єкт роздрібної торгівлі, оборотність товарних запасів, продуктивність праці, чисельність зайнятих та рівень оплати праці. Об'єктом дослідження є процеси розвитку сфери товарного обігу України. Предметом − науково-практичні засади діагностики сфери товарного обігу в умовах її соціально-економічної модернізації.

Результати. Зазначається, що ефективність функціонування та розвитку сфери товарного обігу України все ще не достатня. У соціальному плані потребують покращення такі характеристики, як роздрібний товарообіг на одиницю населення у сільській місцевості, забезпеченість у сільській місцевості магазинами, обсяги і рівень зайнятості, рівень оплати праці та особливо її матеріального і нематеріального стимулювання. Виявлені негативні аспекти і тенденції соціально-економічної модернізації сфери товарного обігу в Україні мають бути врахованими під час планування і реалізації більш якісної, виваженої і ефективної державної політики в цій сфері.  


Ключові слова


роздрібна торгівля; оптова торгівля; товарообіг; товарні запаси; забезпеченість населення; зайнятість; оплата праці

Повний текст:

PDF

Посилання


Mazaraki, A., Lagutin, V., Gerasimenko, A. (2016). Internal Trade of Ukraine. Kyiv: KNTEU.

Mazaraki, A., Lagutin, V. (2016). Domestic market of Ukraine in the conditions of imbalances between production and consumption. Economy of Ukraine, 4, 4-18.

Apopii, V., Krygan, R., Protsyshyn, O. (2014). Globalization Processes and New Trends in the Development of Ukraine's Domestic Trade. Trade, commerce, entrepreneurship, 16, 7-13.

Barna, M. (2015). Transformation of the system of domestic trade in Ukraine. Lviv: Raster-7.

Lagutin, V.D., Umantsev, Yu. M., Gerasimenko, A. G. (2015). Domestic market and trade of Ukraine: structural and institutional transformation. Kyiv: KNTEU.

Statistical Collection (2017). Retail trade of Ukraine in 2016. Kyiv: DSSU.

Statistical Collection (2018). Retail trade of Ukraine in 2017. Kyiv: DSSU.

State Statistics Service of Ukraine: official website. Retrieved from http://www.ukrstat.gov.ua.

Statistical Yearbook of Ukraine for 2017 (2018). Kyiv: SSSU.

Statistical Collection (2017). Activities of economic entities for 2016. Kyiv: SSSU.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2018.04.023

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022