Міста дестинації мігрантів в Європі: виклики та можливості

Nataliya Komar


Анотація


Вступ. Міграція є глобальним явищем, яке не має кордонів і стосується всіх без винятку країн. Суб’єктивні та об’єктивні причини зумовлюють міграційні потоки у світовому просторі. Більше половини населення світу проживає в міських районах. Сформувалися популярні та антрактивні, своєю інфраструктурою, динамічним ринком праці, розвитком інтеграції та консолідації, інклюзії, країни / міста дестинації мігрантів, які шукають кращого життя й більше можливостей працевлаштуватись та мати соціальний захист. Міста задовільняють нагальні потреби мігрантів та реагують на низку викликів, пов'язаних із інтеграцією. Більшість міст, які зазнають чималий тиск з боку мігрантів, а особливо з сторони біженців, усвідомлюють, що добре керована міграція може приносити не лише виклики, а й можливості й ініціативи, які можуть бути корисними для економіки та суспільства, особливо в довгостроковій перспективі.

Мета статті є дослідження Європейського континенту як локації тяжіння мігрантів та біженців, аналіз викликів та можливостей для міст дестинацій під впливом міграційних потоків.

Метод (методологія). Методологічний базис статті склали загальнонаукові та емпіричні методи наукового дослідження, такі як: історичний, системний, метод узагальнення, групування, компаративний метод.

Результати. Згідно рейтингів найбільш популярними країнами / містами дестинацій мігрантів на європейському континенті є Німеччина (Берлін), Великобританія (Лондон), Франція (Париж), Польща (Гданськ) тощо. Мігранти можуть не сприйматися суспільством та бути тягарем для міста, витрачаючи державні кошти на їхнє утримання. В той же час мігранти можуть бути більш талановитими та кваліфікованими працівниками, менш вимогливими, ніж місцеве населення. Саме тому влада та бізнес міста дестинації мігрантів можуть так ефективно співпрацювати, щоб максимально реалізувати потенціал іммігрантів в містах. Основними факторами привабливості мігрантів є економічні можливості міст. Зокрема привабливість Берліну мігрантами зумовлена тим, що місто є інноваційним, креативним та відкритим для думок, а також притягує через динамічний ринок праці та низькі витрати на робочу силу. Доцільно враховувати те, що в багатьох розвинутих країнах відбуваються демографічні зрушення, що призводить до старіння нації, в той же час, як молодь в країнах, що розвиваються, шукає роботу через дисбаланси на внутрішньому ринку праці. В досліджених містах дестинаціях (Берлін, Афіни, Париж) міграція внесла свої корективи в сфері інфраструктури, освіти, охорони здоров’я, міського планування тощо. Зокрема відбулося стимулювання залучення приватного та державного секторів в напрямку вирішення проблем, пов'язаних з міграцією, в довгостроковій перспективі.


Ключові слова


внутрішня міграція; міжнародна міграція; іммігрант; біженці; міста дестинації мігрантів; фактори привабливості

Повний текст:

PDF

Посилання


Migration and Its Impact on Cities. (2017). World Economic Forum. In collaboration with PwC.

Gianpiero Dalla Zuanna, Hein Christopher, Pastore Ferruccio. (2015). The Pitfalls of a European Migration Policy. Population and Policy Compact. Policy Brief.

Eurocities. Social affairs refugee reception and integration in cities. (2016).

Dialogues on Migration Policy. (2006). Lanham. Lexington Books.

Estimated number of international migrants at mid-year. United Nations. Department of Economic and Social Affairs. Retrieved from: http://esa.un.org/migration.

International Migration Outlook 2018/OECD. (2018). Retrieved from: http://www.oecd.org/els/mig/imo2018.htm.

Kahanec, M., & Zimmermann, K. (2018). High-Skilled Immigration Policy in Europe. IZA Discussion Paper. No. 5399. Bonn: Institute for the Study of Labor, 2018. 40 P.

Meyers, E. (2018). International immigration policy: a theoretical and comparative analysis. New York: Palgrave Macmillan.

Migration and migrant population statistics. (n. d.). Retrieved from: http://epp.eurostat.ec.europa.eu.

Migration, Employment and Labour Market Integration Policies in the European Union. (n.d.). International Organization for Migration. Retrieved from: http://publications.iom.int.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2020.01.02.066

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022