Психологія фінансів та стресу суб’єктів соціуму в умовах світової пандемії

Marian Tripak


Анотація


У статті обґрунтовано теоретично-прагматичні постулати фінансово-економічної, психологічної та соціально-реабілітаційної інклюзивної доктрини спеціалізованих інституцій України, які відображають інклюзивну діяльність в соціально-економічної системі державної установи та її місце і роль у глобалізаційних процесах. Тобто охоплено така парадигма як інклюзивна інституція та її психологічні умови, механізми і закономірності фінансово-економічної діяльності. Визначено, що у сучасних умовах найбільш помітний вплив на розвиток фінансово-економічної психології мають психологія підприємництва, психологія управління та менеджменту.

Метою дослідження є вивчення стресів, що виникають у професійній діяльності суб’єктів інклюзивних державних інституцій в умовах глобальної світової пандемії. Тобто, готовність суб’єкта інклюзивних державних інституцій до надання всебічної допомоги різним верствам населення і необхідність при цьому зберегти власне психічне здоров’я завдяки успішному подоланню дистресів на основі відповідних знань про психофізіологію стресу, його причин та наслідків, індивідуальних та групових методів реабілітації, самостійної допомоги, корекції посттравматичних стресових розладів. А також, розглядаються в статті ознаки управління, вишколи подолання та зовнішньо-опосередковані способи адаптивної саморегуляції стресом суб’єктів соціуму  в тому числі і суб’єктів інклюзивних інституцій.

У даному дослідженні визначено пріоритетність суб’єктів інклюзивних державних інституцій у фінансово-економічних параметрах подолання відповідних психологічних стресів та кризи в умовах глобальної світової пандемії. Визначено, що сучасна психологія фінансів і фінансово-економічної діяльності інклюзивних інституцій – об’єкт боротьби ідеологій, науково-освітніх доктрин, політичних переконань, соціально-економічних уявлень про соціальну справедливість суб’єкта інклюзивного соціуму.


Ключові слова


інклюзивні державні інституції; інклюзивна вища освіта; психологія; фінансово-економічна психологія; стреси

Повний текст:

PDF

Посилання


Zaychykova, T. V. (2008). Profilaktyka ta podolannya stresiv yak umova pidtrymky psykholohichnoho zdorov"ya pratsivnykiv orhanizatsiy. Visnyk NTUU «KPI». Filosofiya. Psykholohiya. Pedahohika, 3(24), 135–137.

Pavlenko, V. M. (2004). Psykhohenni rozlady yak naslidok diyi ekstremal'nykh umov na osobystist'. Aktual'ni problemy psykholohiyi, 3, 105–111.

Rayhorodskyy, D. Ya. (2001). Prakticheskaya psikhodiahnostika. Metodiki i testy. Samara: Izdatel'skyy Dom «BAKhRAKh-M».

Tytarenko, T. M., & Lyepikhova, L. A. (2006). Psykholohichna profilaktyka stresovykh perevantazhen' sered shkil'noyi molodi. Kyyiv: Milenium.

Hrytsenko, A. (2008). Ekonomichna teoriya v suchasnomu sviti. Ekonomika Ukrayiny, 10, 40–54.

Andreeva, Y. V. (2000). Ekonomicheskaya psikholohiya. SPb. : Pyter.

Deyneka, O. S. (2005). Protivorechiya i perspektivy resursnoho podkhoda v ekonomicheskoy psikholohii. Problemy ekonomicheskoy psikholohii. Moscow: YPRAN, T.2, 66–97.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2020.01.01.210

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022