Управління розвитком територій в умовах децентралізації

Anatolii Viremeichyk, Olha Ruban


Анотація


Вступ. Більшість країн, що розвиваються, досі борються за ефективне використання своїх ресурсів. Для подолання фізичних та адміністративних обмежень розвитку необхідно передати повноваження центрального уряду місцевим органам влади. Розподіл влади від покращує управління ресурсами та участь громади, що вважається ключовим для сталого розвитку. Для України розвиток територій є одним з ключових питань державного управління, особливо в умовах децентралізації. Особливо це стосується сільських територій з огляду на необхідність вирішення їх соціально-економічних проблем. Прихильники децентралізації стверджують, що децентралізований уряд є джерелом поліпшення участі громад у розвитку сільських територій.

Мета – вивчити стан розвитку сільських територій в Україні, ЄС, виявити особливості та узагальнити напрями диверсифікації задля підвищення ефективності не лише здійснення сільськогосподарського виробництва, а й соціального профілю сільської території.

Метод (методологія). Методологія дослідження сформована на основі оцінювання статистичних даних Державної служби статистики України (2017-2019 рр.) щодо стану розвитку сільських територій в Україні. В межах дослідження виявлено проблеми, які засвідчують як низьку ефективність державної підтримки, так й занепад сільських територій. У процесі наукового пошуку застосовано порівняльний, структурний методи дослідження.

Результати. Відзначено, що основну увагу у публічному управлінні необхідно приділяти саме сільським територіям. При цьому визначено, що їх розвиток залежить саме від ефективного функціонування аграрних підприємств, зокрема господарств населення, зокрема й фермерів, тобто сфери аграрного господарювання в цілому. Здійснено аналіз стану розвитку сільських територій. Особлива увага приділена особливостям сільських територій, нормативному врегулюванню децентралізації в Україні та основним задачам диверсифікації, які доцільно здійснити. Виявлено, що Україна, прагнучи бути частиною ЄС має забезпечувати збалансований розвиток, зокрема й сільських територій. Проаналізовано наднаціональну підтримку в межах ЄС ефективності сільського господарства. Незважаючи на проблеми із впровадженням зроблено висновок, що децентралізація змінить існуючу політику розвитку сільських територій в Україні внаслідок зміни ролі об’єднаних територіальних громад та формуванні такої стратегію розвитку, яка поєднуватиме децентралізацію та економічно-соціальний розвиток.


Ключові слова


сільські території; розвиток; децентралізація; управління; сільське господарство; сталий розвиток

Повний текст:

PDF


DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.01.007

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021