Розвиток управлінського обліку на основі ризик-орієнтованого підходу

Tetiana Kulinich, Inesa Shepel, Nataliia Havrylenko


Анотація


Вступ. Розвиток суспільства та економіки сьогодні являє собою функціонування в умовах VUCA – нестабільності, невизначеності, складності та неоднозначності (volatility, uncertainty, complexity, ambiguity), в умовах збільшення обсягу інформації та знань. Ризики орієнтований-підхід в управлінському обліку забезпечує його гнучкість та прогнозування можливих втрат компанії. 

Мета статті. Метою є вивчення тенденцій розвитку управлінського обліку в умовах інтеграції ризик-орієнтованого підходу.

Метод (методологія). У статті використано методи аналізу та синтезу для систематизації концепції ризик-орієнтованого управління на підприємстві. Для ідентифікації основних тенденцій розвитку управлінського обліку в умовах інтеграції ризик-орієнтованого підходу використано метод якісного аналізу статистичних даних щодо використання програмного забезпечення підприємствами для управлінських цілей в Україні. 

Результати. Управлінський облік та фінансове планування українських підприємств стає більш гнучким через інтеграцію ризик-орієнтованого підходу. В цілому трансформація управлінського обліку автоматично відбувається через інтеграцію технологій та автоматизацію процесів: змінюється структура організації, фінансові працівники та бухгалтери більш гнучкі у прийнятті рішень щодо планування витрат, доходів, прибутків. Технології та нові методи управління стали вирішенням проблеми надмірного навантаження фінансового персоналу рутинними завданнями та процесами. Відтак, автоматизація забезпечила перехід від обмеженої, регульованої, хаотичної системи управлінського обліку до гнучкої, гібридної. Навики та компетенції бухгалтерів розширені, ролі переходять від поточних до операційних, тактичних, стратегічних, відбувається реалізація advanced аналізу в системі обліку.


Ключові слова


управлінський облік; концепція гнучкості; ризик-орієнтований менеджмент; ризик-орієнтований підхід в управлінні

Повний текст:

PDF


DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.01.017

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021