Економічна безпека держави в умовах її становлення

Olena Lysiаk


Анотація


Вступ. Економічна безпека країни залежить від функції та рівня розвитку економічної системи, включаючи всі складові відносин та взаємозалежності. Через відсутність науково обґрунтованої національної стратегії розвитку, заснованої на керівних принципах економічної безпеки, дедалі частішими стають негативні економічні явища, що створює умови для розробки теоретичних основ та використання інших наукових методів у державному управлінні для формування економічної безпеки. Уникнення економічної безпеки призведе до негативних соціально-економічних наслідків, негативних економічних умов, посилення залежності від імпорту тощо. Тому важливо вивчити фактори, що впливають на економічну безпеку країни, які систематизовані за різними сферами розвитку країни.

Мета. Аналіз досягнень економічної безпеки держави через дослідження чинників впливу на неї, відповідно до окремих сфер її розвитку; обґрунтування чинника інвестиційно інноваційної безпеки, як чинника економічної безпеки держави.

Методологія. Наукове дослідження проводилось за допомогою аналізу та синтезу з метою вивчення стану та досягнень економічної безпеки держави; табличного та графічного методів для наочного подання матеріалу.

Результати. У статті систематизовано рівень економічної безпеки. Вивчено періодичність розвитку національної економічної безпеки держави у різних умов її становлення. Проаналізовано етапи розвитку економічної безпеки України. Підтверджено визначення та значення економічної безпеки держави. Підкреслено необхідність покращення стану економічної безпеки держави задля пришвидшення виходу нашої країни із затяжної соціально-економічної та політичної кризи. Уточнено сутність моделі економічної безпеки з подальшим створенням передумов до впровадження та забезпечення економічної безпеки на рівні держави. Складено власне пояснення терміну «економічна безпека держави». Запропоновано створити ефективну систему економічної безпеки, яка дозволить уникнути негативних наслідків, усунути загрозу швидкого відкриття національної економіки в умовах глобалізації, забезпечити її конкурентоспроможність. Запропоновано створити новий чинник економічної безпеки і впровадити його в структуру державної економічної безпеки, за для збільшення капіталу держави.


Ключові слова


економічна безпека держави; державне управління; чинники економічної безпеки; економічна система

Повний текст:

PDF


DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.01.047

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021