Аналіз форм участі громадськості у місцевому самоврядуванні

Nataliia Krivokulska, Yurii Bohach


Анотація


Вступ. Сьогодні органи місцевого самоврядування здійснюють власну діяльність, спрямовану на забезпечення місцевого розвитку, надання послуг громадянам в умовах обмежених матеріальних, фінансових, технічних ресурсів. Це обумовлює потребу використання дієвих механізмів співпраці органів місцевого самоврядування з громадянами, налагодження механізмів зворотного зв'язку задля максимального врахування потреб та інтересів тих чи інших суспільних груп, а також залучення їх до процесу ухвалення управлінських рішень.

Мета статті. Дослідження і аналіз форм участі громадськості у місцевому самоврядуванні, виявлення їх недоліків задля ідентифікації векторів подальшого застосування цих форм.

Метод (методологія). Методологічний базис статті склали загальнонаукові та емпіричні методи наукового дослідження, такі як: системний, метод узагальнення.

Результати роботи. Систематизовано форми та відповідні їм (рівні) участі громадськості у місцевому самоврядуванні. Здійснено аналіз існуючої практики щодо форм участі громадськості у Підволочиській селищній об’єднаній територіальній громаді. Вказано і проаналізовано регламенти, які врегульовують застосування форм участі громадськості у Підволочиській громаді. Встановлено, що форми участі громадськості у Підволочиській селищній об’єднаній територіальній громаді представлені: інформуванням, консультаціями з громадськістю, вивчення і врахування думки мешканців в процесі формування напрямів місцевого розвитку.

Висновки. За умов централізованої системи публічного управління участь громадян у місцевому самоврядуванні була мінімальною, а механізми громадської участі – недосконалими, оскільки існували лише у паперовому вигляді. Утвердження моделі демократії участі вимагає активної участі громадськості в управлінні місцевими справами. Така участь повинна мати відповідні форми і ґрунтуватися на механізмах та процедурах, закріплених у правовій площині.

Сфера застосування результатів. Форми участі громадськості в управлінні місцевими справами, прийнятті і реалізації управлінських рішень щодо забезпечення місцевого розвитку повинні супроводжуватись поінформованістю населення щодо можливостей такої участі, з одного боку, і бажанням посадових осіб і службовців органів місцевого самоврядування прислухатися до думки громадян, адекватно на неї реагувати, враховувати її – з іншого. Лише за таких умов залучення громадян до вирішення справ місцевого управління стане взаємовигідним як для мешканців відповідної території, так і для органу місцевого самоврядування.


Ключові слова


громадськість; залучення громадськості; механізми співпраці з громадськістю; форми участі громадськості

Повний текст:

PDF

Посилання


Arnstein Sherry R. [1969]. A Ladder of Citizen Participation. JAIP, 35 (4), 216-224.

Systema elektronnykh petytsiy – Pidvolochys'ka hromada. (2020). Retrieved from: https://pidvolochyska-gromada.gov.ua/all_petitions [in Ukrainian].

Berdanova, O. V., Vakulenko, V. M., Hrynchuk, N. M., Koltun, V. S., Kuybida, V. S., & Tkachuk, A. F. (2017). Upravlinnya rozvytkom obyednanykh terytorialnykh hromad na zasadakh hromads'koyi uchasti. Kyiv. [in Ukrainian].

Plan sotsial'no-ekonomichnoho rozvytku Pidvolochys'koyi selyshchnoyi rady na 2020-2022 roky. Rishennya Pidvolochys'koyi selyshchnoyi rady [2019]. Retrieved from: URL: https://pidvolochyska-gromada.gov.ua/plan-socialnoekonomichnogo-rozvitku-pidvolochiskoi-selischnoi-radi-na-20202022-roki-09-33-16-23-12-2019 [in Ukrainian].
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2020.04.060

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022