Імперативи стратегічного фінансового менеджменту територій в умовах асиметричного розвитку

Hryhorii Nedopad


Анотація


Вступ. Визначений стратегічний вектор України в напрямку формування партнерської взаємодії з європейськими спільнотами вимагає від регіонів посиленої уваги щодо обґрунтування фінансової політики через ефективний менеджмент. В системі ефективного менеджменту фінансовому органу важливо проводити оцінку спроможності території, окреслювати складники до здатності формувати дохідну базу, враховувати зміни до бюджетної та податкової політик та посилювати мотиваційну складову до розбудови та розвитку.

Мета. Тому, особливої уваги потребує розробка стратегічної моделі фінансового управління, що буде рухатись до сталого розвитку, при цьому системно формувати ресурс, діяти та відповідати через мультиплікатор ефективності.

Метод (методологія). При науковому пошуку проблематики використано методи теоретичного узагальнення, групування й систематизацію, логічного узагальнення, графічний, моделювання, які дозволили визначити проблему й обґрунтувати в систему результати дослідження.

Результати. Визначено стратегічні засади фінансового менеджменту територій в умовах бюджетної децентралізації, що полягають у визначенні складників рівня ефективності фінансового менеджменту, побудові алгоритму колаборації в територіальній управлінській системі та розробці системної стратегії фінансового управління, що базується на формуванні векторних орієнтирів фінансової архітектури та імперативів безперервного вдосконалення управління через 5S Кайдзен-технології структурної симетрії та синергії рівня бюджетної ефективності.

Висновки. Сформовано системну стратегію фінансового менеджменту в умовах децентралізації, що передбачає окреслення структурних орієнтирів бюджетної ефективності, визначення пріоритетних завдань менеджменту для відповідного регіону з врахуванням його соціально-економічної специфіки. Обґрунтовано, що стратегія працює через складники рівня ефективності фінансового менеджменту, принципи та імперативи безперервного розвитку, що підсумку забезпечує синергетичний ефект. Визначено, що симетрія колаборації, паритетності, узгодженості та оптимізації забезпечують мультиплікатор бюджетної ефективності.


Ключові слова


фінансове управління; бюджет участі; колаборація; бюджетна децентралізація; менеджмент; стратегія, синергетичний ефект; диверсифікація; вектор розвитку; бюджетна ефективність

Повний текст:

PDF

Посилання


Modelyuvannya efektivnoї fіnansovoї dіyal'nostі organіv mіscevogo samovryaduvannya OTG v umovah decentralіzacії [Modeling of effective financial activity of local self-government bodies of OTG in the conditions of decentralization]. Retrieved from: https://decentralization.gov.ua/uploads/library/file/569/5.pdf [in Ukrainian].
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2020.04.067

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022