Сучасний стан та перспективи розвитку страхового ринку України

Svitlana Korol


Анотація


Вступ. Дослідження поточного стану страхового ринку України базується не тільки на основі його функціонування, але й на поточній діяльності суб’єктів страхування та діагностиці основних показників їх діяльності. У вимірі сьогодення саме страхування виступає одним із стратегічних орієнтирів економічного спрямування, що здатне не тільки акумулювати фінансові ресурси, але й перетворювати їх на інвестиції. Очевидно, що така його функціональна особливість сприяє стабільному розвитку економіки, формує довіру, визначає межі страхового захисту та окреслює зацікавленість з боку іноземних інвесторів. Діагностика сучасного стану вітчизняного страхового ринку дає можливість провести аналіз його основних показників та визначити перспективні напрями розвитку з акцентом на проблемні питання, які виникають під дією змінного мінливого середовища. Зважаючи на це, значення систематизації наших знань у сфері страхування набуває особливої актуальності.

Мета статті – провести діагностику сучасного стану страхового ринку України, що дасть змогу визначити перспективи його розвитку.

Метод (методологія). У процесі дослідження використано такі методи, як логічний, що дав змогу проаналізувати наукові праці у галузі страхування; аналітичний, який був застосований з метою аналізу та оцінки основних показників страхового ринку; статистичний, який дозволив систематизувати основні дані ринку страхування у часовому діапазоні; графічний, що дав змогу інтерпретувати отримані результати у наочному вигляді.

Результати. Зроблено висновок про недосконалість сучасного стану страхового ринку в Україні, що призводить до поступового зменшення кількості усіх його учасників. Проведено діагностику основних показників  діяльності страхових компаній і страхового ринку загалом. Визначено недоліки діяльності страхового ринку і виокремлено їх причини. Обґрунтовано необхідність адаптації страховиків до визначених перспективних напрямів їх діяльності. Зокрема, необхідно внести корективи у зміцнення позицій страхових компаній, інтегрування діджиталізації у їх діяльність, диверсифікування процесу надання страхових послуг, вдосконалення нормативно-правової бази тощо. Також виявлено неспроможність страхових компаній в повній мірі адаптуватися до викликів сьогодення, зокрема, що спричинені COVID-19. Встановлено, що практичні аспекти дослідження страхового ринку потребують подальшого вивчення у напрямі акомодації страхових компаній до умов перманентних кризових явищ.


Ключові слова


страхування; страховий ринок; страхувальник; страховик; страхові послуги; діагностика

Повний текст:

PDF

Посилання


Sych, O. A. (2017). Strakhovyy rynok: suchasni videoklipy v umovakh hlobalizatsiyi: mizhnarod. naukovo-praktychnyy seminar. Kyiv: Lʹviv, LNU. [in Ukrainian].

Mnykh, M. V. (2015). Strakhuvannya v Ukrayini: suchasna teoriya ta praktyka. Kyiv: Znannya Ukrayiny. [in Ukrainian].

Khodko, R. M. (2013). Vitchyznyane strakhuvannya rukhayetʹsya do svitovykh standartiv. Halytsʹki kontrakty. [in Ukrainian].

Natsionalʹna komisiya yaka zdiysnyuye derzhavne rehulyuvannya u sferi rynkovykh finansovykh posluh. (2020). Retrieved from: http://www.nfp.gov.ua. [in Ukrainian].

Loy, Yu. V. Strakhovyy rynok ta perspektyvy yoho rozvytku. Retrieved from: http://archive.nbuv.gov.ua/soc_gum/Evu/2018_17-2/Loi.pdf. [in Ukrainian].

Bodnar, O. A., Khorenzhenko, V. V., Tatarenkova, Yu. V. (2020). Funktsionuvannya strakhovoho rynku Ukrayiny v umovakh pandemiyi Covid-19. Efektyvna ekonomika, 10. Retrieved from: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=8268. DOI: 10.32702/2307-2105-2020.10.67. [in Ukrainian].

Puriy, H. M. (2018). Strakhovyy rynok Ukrayiny: suchasnyy stan ta problemy rozvytku. Efektyvna ekonomika, 10. Retrieved from: http://www.economy.nayka.com.ua/?op=1&z=6609. DOI: 10.32702/2307-2105-2018.10.58.

Spalakh koronavirusnoyi infektsiyi COVID-19. Retrieved from: https://www.who.int/ru/emergencies/diseases/novelcoronavirus2019?gclid=CjwKCAw8MD7BRArEiwAGZsrBR3H8ynOIveXjA_Jyt2o0LSQqATn4qt6HAilptCg1nbML3QIPEyxoCcr4QAvD_BwE. [in Ukrainian].
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2020.04.204

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022