Рівень використання блокчейн-технології підприємствами України в сфері бухгалтерського обліку та аудиту

Iryna Manchur


Анотація


Використання різноманітних електронних гаджетів та Інтернет-зв’язку дозволили пришвидшити процеси розвитку компанії у різних сферах її діяльності, у тому числі і у сфері бухгалтерського обліку.

У статті наведено дані щодо стану й очікуваних результатів розвитку блокчейну у світі та в Україні, проілюстровано, що впровадження технології блокчейн нині відбувається у різних сферах, однією з найперспективніших з яких вважають бухгалтерський облік і аудит.

Переведення всіх можливих реєстрів, інвестиційних проектів на блокчейн, підключення електронних послуг до блокової технології – одне з ключових завдань, які поставила перед собою Україна на відкритті п’ятої конференції «Blockchain & Bitcoin Conference Kyiv», де обговорювалося впровадження технології розподілених реєстрів у державні процеси та бізнес, а також розглядалися питання створення нормативно-правової бази для криптовалютної індустрії та Initial coin offering (ICO).

Метою статті є дослідити, який рівень використання блокчейн-технології компаніями України є сьогодні у сфері бухгалтерського обліку та аудиту.

Перевагою застосування технології блокчейн є, те що воно дозволяє компанії записувати обидві сторони транзакції одночасно у спільній книзі в реальному часі, а не просто зберігати звірені записи фінансових операцій в окремих приватно створених базах даних чи книгах обліку.

Серед найперспективніших напрямів впровадження в Україні та світі блокчейну фахівцями-практиками та експертами названо облік дебіторської й кредиторської заборгованості та її погашення, нарахування і сплати податків, оперативний облік і звітність, а також роботу з документами і їх зберігання. 

В статті, обгрунтовано, що блокчейн як середовище для економічних процесів та операцій призведе до змін у методологічних інструментах бухгалтерського обліку та віртуалізації процесів організації бухгалтерського обліку.


Ключові слова


цифрова економіка; блокчейн; автоматизація; бухгалтерський облік; аудит

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021