Найближча перспектива менеджменту організацій – управління роботоперсоналом
Анотація
У статті розглянуто проблеми, пов’язані з вмиранням багатьох професій у зв’язку з заміною їх на роботопрофілі відповідно до високих темпів розвитку не просто робототехніки, а роботів зі штучним інтелектом. Все просто, легко та весело, коли мова йде про чітко запрограмованих роботів у розважальному плані або на допомогу людині при важкій праці та у важкодосяжних місцях. Коли мова йде про роботів, що вміють самонавчатися й при цьому володіють потенційно колосальними можливостями, то загрозливо мовчки спостерігати та не намагатися спрогнозувати-змоделювати наслідки для людства.
Підняте проблемне питання відсутності можливості українським вченим середнього достатку, у т. ч. викладачам закладів вищої освіти, проводити наукові дослідження у певних лабораторіях з комплексом програмних продуктів.
Сформоване авторське тлумачення нових економічних понять:
- роботоперсонал як штат з роботів з чітко визначеними функціональними обов’язками та операційними синергетичними можливостями;
- ангстремменеджмент – управління фізичними об’єктами за допомогою сили думки людини.
Проблема в наступному: наявність розвитку робототехніки дуже швидкими темпами, заміна штучним інтелектом декількох професій і катастрофічна неготовність до цього менеджменту організацій. Основна проблема в наявності купи нерозв’язаних проблем в управлінні роботами як персоналом.
Актуальність дослідження управління нелюдським персоналом набуває все більших розмахів і зумовлена перш за все тим, що проблема повальної роботизації є, а вирішення управління штучним інтелектом у мирних цілях практично немає. Усі розуміють, що штучний інтелект занадто швидко трансформується та займає передові позиції не тільки в техніці, а й в усіх галузях суспільної діяльності. Роботи витісняють людський ресурс і неминуче витіснять, тому потрібно навчитися обернути це на користь людству, на користь прогресу, на користь миру.
Ключові слова
Посилання
TO Retrieved from P-25 viable professions, in which robots replace people. Retrieved from: https://phoneinfo8.info/mary-na-dany-lyuk-utry-mantsyu-grojsmanu-nedorechno-zasudzhuvaty-bezrobitny-h/#i-2.
The first digital teacher Huawe. Retrieved from: https://www.imena.ua/blog/huaweis-first-digital-employee.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.03.160
Метрики статей
Metrics powered by PLOS ALM
Посилання
- Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##
##submission.license.cc.by-nc4.footer##
Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .
Збірник наукових праць "Економічний аналіз"
ISSN 1993-0259 (Print) ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa
© Західноукраїнський національний університет
© «Економічний аналіз», 2007-2021
