Найближча перспектива менеджменту організацій – управління роботоперсоналом

Tetiana Kuznietsova


Анотація


У статті розглянуто проблеми, пов’язані з вмиранням багатьох професій у зв’язку з заміною їх на роботопрофілі відповідно до високих темпів розвитку не просто робототехніки, а роботів зі штучним інтелектом. Все просто, легко та весело, коли мова йде про чітко запрограмованих роботів у розважальному плані або на допомогу людині при важкій праці та у важкодосяжних місцях. Коли мова йде про роботів, що вміють самонавчатися й при цьому володіють потенційно колосальними можливостями, то загрозливо мовчки спостерігати та не намагатися спрогнозувати-змоделювати наслідки для людства.

Підняте проблемне питання відсутності можливості українським вченим середнього достатку, у т. ч. викладачам закладів вищої освіти, проводити наукові дослідження у певних лабораторіях з комплексом програмних продуктів.

Сформоване авторське тлумачення нових економічних понять:

-                     роботоперсонал як штат з роботів з чітко визначеними функціональними обов’язками та операційними синергетичними можливостями;

-                     ангстремменеджмент – управління фізичними об’єктами за допомогою сили думки людини.

Проблема в наступному: наявність розвитку робототехніки дуже швидкими темпами, заміна штучним інтелектом декількох професій і катастрофічна неготовність до цього менеджменту організацій. Основна проблема в наявності купи нерозв’язаних проблем в управлінні роботами як персоналом.

Актуальність дослідження управління нелюдським персоналом набуває все більших розмахів і зумовлена перш за все тим, що проблема повальної роботизації є, а вирішення управління штучним інтелектом у мирних цілях практично немає. Усі розуміють, що штучний інтелект занадто швидко трансформується та займає передові позиції не тільки в техніці, а й в усіх галузях суспільної діяльності. Роботи витісняють людський ресурс і неминуче витіснять, тому потрібно навчитися обернути це на користь людству, на користь прогресу, на користь миру.


Ключові слова


персонал; керівник; робот; професія; освіта; лабораторія; дослідження

Повний текст:

PDF

Посилання


TO Retrieved from P-25 viable professions, in which robots replace people. Retrieved from: https://phoneinfo8.info/mary-na-dany-lyuk-utry-mantsyu-grojsmanu-nedorechno-zasudzhuvaty-bezrobitny-h/#i-2.

The first digital teacher Huawe. Retrieved from: https://www.imena.ua/blog/huaweis-first-digital-employee.
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.03.160

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2021