Стан та тенденції розвитку інновацій в країнах Європи

Olena Ugolkova, Nataliia Reverenda, Taras Lisovych


Анотація


Дослідження питання інновацій не втрачає свої актуальності протягом останніх років. Варто зазначити, що саме інновації стали основною темою в Давосі на щорічній асамблеї політичних і бізнес-лідерів Всесвітнього економічного форуму у 2020 році. Важливими аспектами аналізування інноваційної діяльності є здатність країн впроваджувати інновації в умовах мінливих часів. Інноваційний рівень держави вказує на її потенціал економіки та здатність країни реагувати на світові тенденції, технологічні прориви та глобальні ризики. Метою роботи є дослідження стану розвитку інноваційної діяльності у світі. Важливим завданням є аналізування динаміки змін у міжнародних інноваційних рейтингах та виокремлення ключових особливостей регулювання інновацій на державному рівні країнами-лідерами. Зралено висновок, що стратегії відновлення багатьох розвинених країн передбачають широкі можливості для інновацій, особливо в цифровій сфері та сфері стійкого розвитку, поряд із давно назрілими інвестиціями в інфраструктуру. Значний час європейські країни були лідерами у впровадженні інновацій, проте все частіше країнам Азії та північної Америки присвоюють статус світового центру інновацій. Виявлено, що за різними показниками і відповідно до різноманітних рейтингів лідерами є такі країни як Швейцарія, Швеція, Сполучені Штати Америки, Велика Британія та Нідерланди. Україна в таких рейтингах займає низьку позицію у світі та останнє місце у Європі. Проте зараз відбуваються значні зміни в регулюванні інноваційної діяльності, а зміна державної інноваційної політики та врахування в ній успішного світового досвіду може збільшити кількість та якість впроваджених інновацій в нашій державі. Цікавим є і той факт, що багато розвинених країн не зменшили обсяг коштів, виділених на інновації у звязку із кризою, спричиненою пандемією, адже вони переконані, що саме інновації відіграють важливу антициклічну роль у сучасних економіках. Так, у ситуації різкого спаду економічної активності на макроекономічному рівні важливо фінансово підтримувати ті важливі галузі, що першими можуть зазнати краху. Виявлено, що в період пандемії Covid-19 інновації знайшли сильну підтримку суспільства, особливо в таких сферах, як охорона здоров’я та медицина.


Ключові слова


інновації; інноваційний розвиток; диджіталізація

Повний текст:

PDF

Посилання


Lanvin, Bruno. (2021). The World’s Most Innovative Countries. Retrieved from: https://knowledge.insead.edu/entrepreneurship/the-worlds-most-innovative-countries-2021-17401.

Ensuring EU legislation supports innovation. (2021). Retrieved from: https://ec.europa.eu/info/research-and-innovation/law-and-regulations/innovation-friendly-legislation_en.

Global No. 1. Business Data Platform. https://www.statista.com.

Ghosh, Iman. (n.d.). Ranked: The Most Innovative Economies in the World. Retrieved from: https://www.visualcapitalist.com/world-most-innovative-economies.

Innovation index – Country rankings. Retrieved from: https://www.theglobaleconomy.com/rankings/gii_index.

Kylliäinen, J. (n. d.). Open innovation challenges – How to overcome the most common ones? Retrieved from: https://www.viima.com/blog/open-innovation-challenges.

Voytko, S. V., Havrysh, O. A., & Zhurovskyy, O. M. (2018). Yakist derzhavnoho rehulyuvannya, efektyvnist' roboty uryadu chy plan Marshalla na shlyakhu krayin do Industriyi-4.0. Ekonomichnyy visnyk Natsional'noho tekhnichnoho universytetu Ukrayiny “Kyyivs'kyy politekhnichnyy instytut”, 15. [in Ukrainian].

Korohodova, O. O. (2018). Vplyv innovatsiynykh tansnatsional'nykh struktur na krayiny, shcho rozvyvayut'sya, v umovakh industriyi 4.0. Pidpryyemnytstvo ta innovatsiyi, (6 [in Ukrainian].

Nord, H. L., & Netudykhata, K. L. (2020). Natsional'na innovatsiyna systema yak osnova ekonomichnoho zrostannya krayiny. Stratehiya ekonomichnoho rozvytku Ukrayiny, 46 [in Ukrainian].

Pukhovska, L. (2017). Profesiyna osvita ta innovatsiyi: dosvid krayin Yevropeyskoho Soyuzu. Naukovyy visnyk Instytutu profesiyno-tekhnichnoyi osvity NAPN Ukrayiny. Profesiyna pedahohika, 14 [in Ukrainian].
DOI: http://dx.doi.org/10.35774/econa2021.03.067

Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##

##submission.license.cc.by-nc4.footer##

Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022