Аналіз квантильних мір оцінювання фінансового ризику

Galyna Ivanivna Velykoivanenko


Анотація


Проаналізовано підходи до кількісного оцінювання ризиків, що виникають у процесі функціонування фінансових ринків. Сформульовано переваги використання квантильної міри ризику Value-at-Risk для оцінювання фінансових ризиків, а саме, здатність: оцінювати ризик можливих втрат відповідно до ймовірності їх виникнення; агрегувати ризики окремих активів у єдину величину для портфеля, ураховуючи інформацію про їх кількість, волатильність і період часу; оцінювати і порівнювати між собою ризики за різними фінансовими інструментами, за різними портфелями фінансових інструментів, різні види фінансових ризиків на одному та на різних ринках. За умови відомих параметрів розподілу ймовірностей випадкової величини дохідності (збитковості) фінансових інструментів, запропоновано використовувати оцінки ефективних значень, у підґрунті яких лежить поняття квантиля розподілу. Запропоновані оцінки ураховують об’єктивно-суб’єктивну структуру ризику, а саме, – рівень дохідності або збитковості (середній, очікуваний, бажаний тощо), показник відхилення від вказаного рівня дохідності або збитковості, а також рівень несхильності (схильності) суб’єктів прийняття рішень до ризику у вигляді заданої ймовірності α, що відображає особисте ставлення. Проведено аналіз та визначено умови, за яких надаються переваги певній оцінці. 


Ключові слова


квантиль розподілу; квантильна міра ризику; методологія Value-at-Risk; ефективне значення показника; об’єктивно-суб’єктивна структура ризику

Повний текст:

PDF

Посилання


Blank, I. A. (2005). Financial Risk Management. Kyiv: Nicka Center.

Brigham , E. (1997). Fundamentals of Financial Management. Kyiv: Molod.

Vitlinskiy, V. V. (2003). Conceptual Foundations ryzykolohiyi in financing activities. Finance Ukraine, 3, 3-9.

Verchenko, P. I.(2006). Multicriteriality and dynamics of economic risk (models and methods). Kyiv: KNEU.

Pervozvanskii, A. A. & Pervozvanskaya, T. N. (1994). Financial Markets: the calculation of risk. Moscow: Infra-M.

Yastremskyi, O. I. (1992). Modeling economic risk. Kyiv: Lybid.

Vitlinskiy, V. V. & Velykoivanenko, G. I. (2004).Riskology in economics and entrepreneurship. Kyiv: KNEU.

Hab'yuk, O. (2008). Banking regulation and supervision in the light of the recommendations of the Basel Committee. Ivano-Frankivsk OIPPO ; Snyatyn: PrutPrynt.

Vitlinskiy, V. V. & Kaminski, A. B. (2004). An integrated approach applying the methodology Value-at-Risk. Economic Cybernetics, 5-6, 4-14.

Jorion, P. (2002). Value at Risk: the new benchmark for managing financial risk. New York: McGraw-Hill Professional.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022