Оцінка конкурентоспроможності ринку крюїнгових послуг в умовах нестабільності

Larysa Krysyuk, Maryna Vasylenko


Abstract


Вступ. Одним з факторів визначення конкурентоспроможності крюїнгових компаній є ефективний відбір висококваліфікованих кадрів, компетентних працівників плавскладу. Одним із напрямів розвитку конкурентоспроможності є визначення шляхів ефективного використання кадрового потенціалу.

Мета. Мета та завданням статті є розглянути конкурентоспроможність крюїнгових компаній та дати оцінку ринку крюїнга в умовах нестабільності.

Метод (методологія). Для реалізації поставленої мети використовувалися такі методи: логічного узагальнення, аналізу, порівняння та синтезу наукової абстракції, групування.

Результати. Судноплавна галузь стала однією з перших, яка створила та ефективно використовує відкритий ринок праці. За рівнем професійної підготовки, комунікабельності та дисциплінованості українськи моряки посідають одне з перших місць у світі. Кожен 20-й офіцер в торговому флоті у світі – з України. Пандемія коронавірусу викликала кризу у світовому торговому флоті. Морські перевезення цілком покладаються на міжнародну робочу силу. Завжди екіпажі збирали по всьому світу. Паспорт моряка не знав кордонів, але COVID зачинив ці двері. Війна Росії проти України погіршила ситуацію на ринку праці моряків. Світовому торговому флоту і Україна, і Росія історично надавали велику кількість моряків як командного, так і рядового складу. Близько 40-50%, українських моряків через війну залишалися безробітними. Цей ринок є висококонкурентним, і багато компаній вже встигли відмовитися чекати на відкриття кордонів для українських моряків. Вони замінили екіпаж менш кваліфікованими моряками із країн Азії чи Африки.

Висновки. Ринок праці моряків дуже вразливий до непередбачених загроз, як COVID, та війна в Україні. Україні необхідно мінімізувати втрати у секторі підготовки та забезпечення зайнятості моряків, а також розробити план дій щодо збереження та забезпечення розвитку цього сектора. Представники деяких крюїнгів вважають, що зусилля щодо розширення пулу моряків повинні включати залучення жінок, але на це потрібен час, оскільки ці професії в Україні традиційно вважались чоловічими. Україна має використати всі власні можливості для забезпечення макрофінансової стабільності. Випуск у море моряків значно посилить економіку країни.

 


Keywords


конкуренція; крюїнг; послуги; формування екіпажів; COVID; війна

Article Metrics

Metrics Loading ...

Metrics powered by PLOS ALM

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
Copyright (c) 2023

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

 

Articles are distributed under Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) 


Science Works Journal "Ekonomichnyy analiz"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa


© West Ukrainian National University

© «Ekonomichnyy analiz», 2007-2023