Практика подання бюджетних запитів в інформаційно-програмному комплексі «місцевий бюджет»

Oksana Hordei, Maryna Riabokin, Olena Novytska, Yevhen Kotukh, Oleksiy Bluma


Abstract


Вступ. Бюджетне планування в Україні відбувається за програмно-цільовим методом бюджетування. Перед початком складання бюджетних запитів, головним розпорядником коштів окреслюються пріоритетні напрями використання бюджетних ресурсів, цілі державної політики, що визначені відповідно до бюджетної декларації, а також результативні показники, які характеризують бюджетну програму.

Мета статті – проілюструвати процес подання бюджетних запитів з використанням інформаційно-програмного комплексу «Місцевий бюджет».

Метод (методологія). Методологія розробки програмного забезпечення ІПК «Місцевий бюджет» для реалізації бюджетного процесу, зокрема вивчення практики подання бюджетних запитів. Використання програмно-цільового методу в процесі бюджетування.

Результати. Бюджетні програми є невід’ємною складовою реалізації бюджетного процесу, використовуючи програмно-цільовий метод бюджетного планування. Головні розпорядники бюджетних коштів здійснюють розробку бюджетних запитів, для подання місцевому фінансовому органу у встановлені ним строки, на підставі інструкції з підготовки бюджетних запитів на плановий та наступні за плановим два бюджетні періоди.

Висновки. ІПК «Місцевий бюджет» забезпечує вчасність та прозорість процесу подання бюджетних запитів, що дозволяє вчасно та якісно виконувати усі наступні етапи бюджетного процесу. Взаємозалежність Міністерства фінансів України та місцевих фінансових органів у процесі подання бюджетних запитів, полягає в обов’язковій передачі граничних показників, що містяться в бюджетному запиті в інформаційно-аналітичну систему (ІАС) LOGICA.


Keywords


бюджетний процес; бюджетний запит; програмно-цільовий метод; розпорядники бюджетних коштів; місцевий фінансовий орган

Article Metrics

Metrics Loading ...

Metrics powered by PLOS ALM

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
Copyright (c) 2023 Oksana Hordei, Maryna Riabokin, Olena Novytska, Yevhen Kotukh, Oleksiy Bluma

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

 

Articles are distributed under Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) 


Science Works Journal "Ekonomichnyy analiz"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa


© West Ukrainian National University

© «Ekonomichnyy analiz», 2007-2023