Сучасні аспекти фінансово-інвестиційного аналізу і оцінювання ризиків

Nataliia Slobodian


Abstract


Вступ. Ефективність діяльності підприємств у довгостроковому періоді, забезпечення їхнього розвитку та підвищення конкурентоспроможності визначається насамперед рівнем їхньої інвестиційної діяльності. На сучасному етапі питання взаємодії і взаємозв’язку інвестиційного і фінансового аналізу особливо актуальні, оскільки в їх поєднанні можна сформувати комплекс складових елементів забезпечення вибору та обґрунтування нових управлінських рішень  щодо фінансово-інвестиційної діяльності підприємства та нових концепцій і  методів оцінювання ризиків.

Мета. Метою статті є узагальнення методичних підходів аналізу фінансово-інвестиційних рішень в умовах зростаючої невизначеної економічної ситуації та методів  оцінювання ризиків, виділення їх переваг і недоліків.

Метод (методологія). Під час дослідження були використані такі методи: абстрактно-логічний та монографічний методи використовувалися в процесі теоретичного узагальнення та формулювання висновків; метод системного аналізу, індукції та дедукції використано при систематизації методичних підходів до оцінювання ризиків.

Результати. Узагальнено методику оцінки ризиків фінансово-інвестиційної діяльності, виділено складові ризику інвестування, відображено способи мінімізації ризиків на сучасному етапі. Наведено методи запобігання фінансовим ризикам інвестиційних проєктів, що застосовуються у фінансовому менеджменті.

Висновки. В умовах  післявоєнного відновлення економіки України,  інвестування в промисловість та інші сфери, необхідний подальший розвиток методології оцінки ефективності інвестицій, розроблення і застосування інформаційно-аналітичного забезпечення фінансових та інвестиційних рішень з урахуванням власного, корпоративного та ринкового ризику.


Keywords


фінансово-інвестиційна діяльність; ризики інвестиційних проєктів; методи оцінювання ризиків; способи управління ризиками

Article Metrics

Metrics Loading ...

Metrics powered by PLOS ALM

Refbacks

  • There are currently no refbacks.
Copyright (c) 2023 Nataliia Slobodian

Creative Commons License
This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.

 

Articles are distributed under Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) 


Science Works Journal "Ekonomichnyy analiz"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa


© West Ukrainian National University

© «Ekonomichnyy analiz», 2007-2023