Розвиток критичних технологій у контексті зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки
Abstract
Вступ. Для забезпечення стійкості екологічної, енергетичної та продовольчої складових національної безпеки в умовах зміни клімату необхідна оптимізація управління аграрним природокористуванням. У цьому контексті, особлива роль належить розвитку критичних технологій як міжгалузевих кліматично-нейтральних інновацій в аграрній та енергетичній сферах.
Мета. Стаття присвячена дослідженню особливостей розвитку критичних технологій як міжгалузевих кліматично-нейтральних інновацій у сфері аграрного природокористування для зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки.
Метод (методологія). Для досягнення встановленої мети та розв’язання визначених завдань використано на основі абстрактно-логічного підходу загальнонаукові та специфічні методи: системного аналізу; контент-аналізу; групування та систематизування; індукції; дедукції; графічного і табличного представлення. Застосування міжгалузевого підходу до циркулярного використання природних ресурсів, визначення особливостей розвитку критичних технологій дозволило сформувати структуру функціонування агропромислового хакатону як способу розвитку критичних технологій у контексті зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки.
Результати. Зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки передбачає застосування критичних технологій як стимулу сталого розвитку національної економіки. У статті розглянуто особливості розвитку критичних технологій як міжгалузевих кліматично-нейтральних інновацій у сфері аграрного природокористування. Встановлено взаємозв’язок між сталим розвитком і національною безпекою як способу визначення ресурсного потенціалу на національному рівні. Розглянуто розвиток критичних технологій у розрізі визначення критичності галузей економіки та критичності окремих об’єктів у регіональному та загальнодержавному значенні. Сформовано критерії критичності технологій у сфері агропромислового комплексу. Визначено переваги переходу до оптимізаційного управління аграрним природокористуванням на засадах розвитку міжгалузевих критичних кліматично-нейтральних технологій для зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки. Запропоновано структуру функціонування агропромислового хакатону як способу розвитку критичних технологій у контексті зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки. Перспективи проведення подальших досліджень полягають у визначенні стійкості аграрних підприємств до розвитку критичних технологій як міжгалузевих кліматично-нейтральних інновацій на засадах зміцнення екологічної, енергетичної та продовольчої безпеки.
Keywords
Article Metrics
Metrics powered by PLOS ALM
Refbacks
- There are currently no refbacks.
Copyright (c) 2023 Vasyl Brych, Olena Borysiak, Uliana Tkach

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial 4.0 International License.
Articles are distributed under Creative Commons Attribution International 4.0 (CC-BY-NC 4.0)
Science Works Journal "Ekonomichnyy analiz"
ISSN 1993-0259 (Print) ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa
© West Ukrainian National University
© «Ekonomichnyy analiz», 2007-2023