Управління фінансовими ризиками кредитування інноваційних проектів агроформувань

Galyna Vyacheslavivna Korniychuk


Анотація


Обґрунтовано, що кредитуванню інвестиційно-інноваційної діяльності агроформувань притаманний один із найвищих ризиків серед усіх активних банківських операцій. Управління ризиками є важливою складовою банківської діяльності. Банківське кредитування інноваційних проектів обмежене у науково-методичному забезпеченні управління ризиками. Проте проблема є актуальною з огляду на високу динаміку внутрішнього стану і зовнішнього економічного оточення кожної кредитної організації. Встановлення лімітів кредитування зменшує рівень ризиків та підвищує фінансову стійкість кредитора. У процесі дослідження визначено методичні підходи до встановлення лімітів кредитування. Проведене дослідження дозволило зробити висновки, що у практиці вітчизняних банків використовується переважно традиційний підхід до лімітування – як частка від вартості забезпечення – обумовленого активу позичальника. Їх основою є імплантація в уже наявні системи ризик-менеджменту вітчизняних банків, наприклад у структурно-логічну матрицю управління ризиками кредитування інноваційних проектів агроформувань. Управління ризиками за окремими напрямами банківської діяльності концентрується навколо певних видів банківських продуктів, об’єднаних у відповідний портфель. У системі ідентифікації та оцінки ризику ключова роль належить оперативній, достовірній та достатній за репрезентативністю інформаційній базі. Удосконалено цілісну систему управління ризиками кредитування інноваційних проектів агроформувань. У процесі аналізу кредитного ризику виконується процедура його ідентифікації, що передбачає встановлення найбільш суттєвих зон. На основі аналізу, оцінки та ідентифікації ризиків формується індивідуальна для кожного інноваційного проекту, що пропонується до кредитування, матриця ризиків. Вона є базовим елементом для прийняття рішення про видачу кредиту, вибору конкретного виду кредитного продукту, визначення лімітів кредитування, формування системи моніторингу і контролю ризику. Запровадження у практику управління ризиками інвестиційного кредитування обґрунтованих нами нових елементів сприятиме розширенню можливостей агроформувань щодо фінансування їх перспективного економічного розвитку. 


Ключові слова


кредит; інвестиційно-інноваційна діяльність; банк; ризик; банківський портфель; ліміт

Повний текст:

PDF

Посилання


Androsova, O. F. (n.d.). Factors formation of credit risk and their implications for Ukraine's banking system during the financial crisis. Retrieved April 15, 2014, from : http://www.economy.nayka.com.ua/? op = 1 & z = 142.

Beloglazova, G. N. & Krolivetskaya, L. P. (2010). Banking: retail business. Moskow : KNORUS.

All about loans. (2010). Retrieved April 15, 2014, from : http://www.ukcredit.ru/venture_business_ru/ index.htm.

Kabushkin, S. N. (2007). Bank credit risk management. Minsk: New Knowledge.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022