Підходи до класифікації сучасних методів мотивації персоналу

Viktoria Vitaliivna Yarmosh


Анотація


Стаття присвячена методам мотивації персоналу та її значенню для сучасних підприємств та організацій. Для розкриття цієї теми розглянуто теоретичні аспекти винагороди працівників, зокрема термін «мотивація» в різних її аспектах: у філософському і водночас з огляду на ключову технологію сучасного управління, разом з аналізом наукових джерел. У роботі визначено основну мету процесу мотивації, проаналізовано проблеми, які існують у менеджменті персоналу, визначено роль його мотивації в діяльності сучасних підприємств та організацій. У результаті дослідження окреслено внутрішні і зовнішні чинники, які впливають на мотивацію людини, проаналізовано декілька класифікацій і видів мотивації персоналу: залежно від орієнтації на вплив на ті чи інші потреби; за результативністю діяльності; адресна мотивація; покарання; грошові виплати; спеціальні індивідуальні винагороди; удосконалення системи організації праці та управління як один із методів мотивації; нематеріальні стимули, які не стосуються будь-яких витрат працедавця. Крім того, наведено приклади застосування сучасних нестандартних методів мотивації у міжнародній практиці. На завершення мотивацію персоналу визнано як важливий фактор підвищення продуктивності праці в умовах обмежених фінансових ресурсів підприємств (організацій). 


Ключові слова


персонал; праця; менеджмент персоналу; мотивація персоналу; класифікація; винагорода; премія; система стимулювання праці

Повний текст:

PDF

Посилання


Kolot, A. (2002). Motivation Management. Kyiv: MBK.

Ilyin, E. P. (2002). Motivation and motives. St. Petersburg : Peter.

Burmistrov, A. N. & Gazenko N. V. (2002). What methods to improve staff motivation are the most effective? Personnel Management, 7, 48-49.

Pokropyvniy, S. F. (2001). Economics of Enterprise. Kyiv: MBK.

Vlasova, E. & Kopachevskii, T. (2010). System of motivation: how to attract and retain. Personnel Management, 8, 19-25.

Cherkashyna, D. (2008). Custom motivation. Contracts, 22, 25-27.

How companies organize power of your employees? (2011). UBR: Ukrainsky BIZNES Resource. Retrieved April 15, 2014 from: poster http://ubr.ua.

Nikiforov, L. H. (2012). Design intangible incentive programs. Handbook of Personnel Management, 1. Retrieved April 15, 2014, from http://www.pro-personal.ru/journal/785/379653/.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022