Сутність та складові професійної компетентності персоналу в умовах конкуренції

Tetiana Volodymyrivna Buchynska


Анотація


Вступ. У статті висвітлено основні аспекти змісту та сутності поняття професійної компетентності персоналу. Запропоновано його визначення в умовах конкуренції на основі досліджуваних джерел. Виділено ключові складові професійної компетентності в умовах конкуренції, що спираються на функціональний та особистісний підхід. Наголошено на необхідності формування моральних, соціальних компетенцій, які визначають конкурентоспроможність фахівця та забезпечують його успіх.

Мета. Проаналізувати сутність та зміст поняття професійної компетентності персоналу та її складових в умовах конкуренції.

Результати дослідження. Професійна компетентність повинна містити моральний, особистісний та соціальний компонент і формуватися на основі теоретичних знань та практичних вмінь. Основними складовими професійної компетентності персоналу є низка ключових компетенцій, що забезпечують ефективність та конкурентоспроможність фахівців. Професійно компетентний персонал забезпечує високу трудову ефективність в умовах конкуренції.

Висновки. Професійна компетентність персоналу — це професійно-статутні можливості щодо здійснення людиною її повноважень у професійній діяльності; це широкий набір професійних знань, умінь та навичок, які можна використовувати в різних ситуаціях. Професійна компетентність персоналу обов’язково повинна передбачати особистісний та соціальний компонент, що визначається активністю особистості до спільної діяльності в команді та реалізації поставленої мети. Професійна компетентність фахівця формується на основі теоретичних знань, практичних умінь, значущих особистісних якостей та життєвого досвіду, що зумовлює його готовність до здійснення професійних обов’язків та забезпечення високого рівня його самореалізації та конкурентоспроможності. 


Ключові слова


компетентність; професійна компетентність; компетенція; ключові компетенції; професійно важливі якості; кваліфікація спеціаліста

Повний текст:

PDF

Посилання


Alekseyenko, L. М., Oleksiyenko, V. М. (2003). Economic Dictionary. Ternopil: Aston.

Aref’ev, А. O. Management of competence and rotary of human recourses of the project oriented enterprise. Retrieved April 15, 2014, from http://www.intalev.ru/aggregator/pm/id_1907/?date=2007-02-19

Balabanova, L. V., Sardak, O. V. (2011). Human resource management. Кyiv: Centre of scientific literature.

Bodrov, V. A. (2006). Psychology of professional activity: theoretical and applied problems. Moscow: Institute of psychology.

Buzko, R.,Vartanova, О. V., Nadyon, G. О. (2009). Strategic management of personnel of enterprise in the conditions of modern development of market of labour. Luhansk.

Vartanova, О. V. (2010).competence of personnel: theoretical determination and constituents. Materials of the first Ukrainian scientific practical conference of students and young scientists. Luhansk.

Vorobey, S. (2007). Competency model as an element of the personnel management system. News tourist industry, 9, 46-47.

Hrishnova, O. A. (2006). Labor Economics and Labor Relations. Кyiv: Knowledge.

Kovalchuk, H. O. (2003). Activation of education in economic education. Кyiv: KNEU.

Linchevskyi E. E. (2002). Skills of managerial communication: a leader in the daily contacts and conflicts.

Skibitska L. I. (2010). The organization of managerial work. Кyiv: Centre of scientific literature.

Taranenko I. (2000). Development of behavioral competence and social integration: the experience of European countries. Кyiv: Context.

Shein E. H. (2002). Organizational Culture and Leadership.

Boyatzis R. (2005). The competent manager. New York.

McClelland D. C. (1973). Testing for competence rather than for intelligence, 28, 1-14.

Organization for Economic Co-operation and Development (OECD). Retrieved April 15, 2014, from .


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022