Прийоми фінансового аналізу: переваги та недоліки

Tetiana Anatoliivna Kalna


Анотація


У статті визначено проблему підприємств у підвищенні їх ефективності функціонування та забезпечення економічного зростання в умовах посилення конкуренції на внутрішньому та зовнішньому ринках. Вказано значення фінансового аналізу у виявленні змін фінансових результатів, контролюванні відношення фінансових показників, у довгостроковому плануванні та прийнятті відповідних управлінських рішень, визначенні загрози банкрутства і ризику капіталовкладень. Розглянуто прийоми аналізу фінансового стану у якості предмета дослідження. А також порушено питання обрання правильного прийому. Виявлено переваги і недоліки кожного з прийомів і зазначено особливості застоcування тих чи інших прийомів у певних ситуаціях аналізу, що є головною метою роботи. Незважаючи на вагомий внесок зарубіжних та вітчизняних науковців і практиків, залишається не вирішеним питанням методики систематизації інформації про основні проблеми, які виникають у процесі аналізу фінансового стану, та правильність і точність обрання прийому фінансового аналізу. Надано рекомендації, що становлять основу для пошуку більш ґрунтовних напрямів комплексного аналізу фінансового стану підприємств. Зазначено про доцільність застосування закордонних методик, які формуються на використанні певних видів, прийомів та методів аналізу під час вивчення фінансового стану підприємства. Зокрема звернено увагу на проведення оцінки найважливіших показників декілька разів на рік, на розробку нових методів оцінки фінансового стану, на приведення фінансового та податкового законодавства до міжнародних норм, на уніфікацію методик форм фінансової звітності, підвищення рівня кваліфікації осіб, зайнятих аналізом фінансового стану. Стаття корисна для основних функціональних структур, що займаються фінансовим аналізом: фінансового відділу, бухгалтерії, маркетингу, планування та інших економічних підрозділів. 


Ключові слова


горизонтальний аналіз; вертикальний аналіз; трендовий аналіз; порівняльний аналіз; факторний аналіз; аналіз відносних показників

Повний текст:

PDF

Посилання


Azarova, A. O. & Ruzakova, O. V. (2010). Matematichnі modelі ta metodi ocіnyuvannya fіnansovogo stanu pіdpriemstva. Vіnnicja: VNTU.

Podderogіn, A. M., Bіlik, M. D., Buryak, L. D., Bulgakova, S. O. (2006). Fіnansi pіdpriemstv. Kyiv : KNEU.

Mnih, E. V. (2005). Ekonomіchniy analіz. Kyiv : Centr navchalnoj lіteraturi.

Kіndracka, G. І., Bіlik, M. S., Zagorodnіy, A. G. (2008). Ekonomіchniy analіz. Kyiv : Znannya.

Usachev, G. G., Finansovaya ustoychivost organizacij i kriterij struktury passivov. Retrieved April 15, 2014, from http://www.1-fin.ru/?id=411.

Grachova, M. E. (2004). Fіnansoviy analіz. Retrieved April 15, 2014, from http://www.auditfin.com/fin/ 2004/1/fin_2004_11_rus_03_01_Gracheva/fin_2004_11_rus_03_01_Gracheva. asp

Sheremet, A. D., Sayfulin, R. S., Negashev, E. V. (2000). Metodika finansovogo analiza. Moskwa :Infra-M.

Efimova, O. V. (2002). Finansoviy analiz. Moskwa : Buhgalterskiy uchet.

Kovalev, A. I., Privalov, V. P. (1997). Analiz finansovogo sostoyaniya predpriyatiya. Moskwa : Centr ekonomiki i marketinga.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022