Оцінка ефективності інноваційної діяльності промислових підприємств

Oksana Mykhailivna Chereshnyuk


Анотація


У статті проаналізовано та обґрунтовано проблеми та концептуальні напрями процесу оцінки ефективності інноваційної діяльності промислових підприємств. Особливістю інноваційної діяльності в умовах сучасного розвитку вітчизняної економіки є її спрямованість на вдосконалення бізнес-процесів і збільшення конкурентоспроможності, що зумовлює необхідність дослідження ефективності її проведення. Основною метою публікації є теоретичне обґрунтування процесу оцінки ефективності інноваційної діяльності промислових підприємств з виокремленням основних етапів процесу оцінки, що коригуються під впливом класифікації інновацій. У дослідженні для вирішення поставлених завдань та досягнення результатів використано методи теоретичного узагальнення, графічного зображення, аналізу та синтезу. З огляду на особливості оцінки інноваційної діяльності промислових підприємств запропоновано структурно-блокову схему, яка відображає передумови та наслідки проведення процесу оцінки. Запропонована схема складається з вихідних даних, процесу оцінки інноваційної діяльності та отриманих вихідних результатів. Окреслений процес оцінки містить три блоки: підготовчий, технологічний та аналітичний, що створюють універсальну модель проведення оцінки ефективності інноваційної діяльності. Як результат, формуються основні показники ефективності та складають комплексну характеристику параметрів діяльності, що досягається за рахунок низки ефектів від проведення інноваційної діяльності. Наведено взаємозв’язок ідентифікації впроваджених інновацій і критеріїв визначення ефективності з метою створення механізму пошуку невикористаних резервів, збільшення результативності проведеної роботи та отримання додаткових вигод. Запропонований методичній підхід до оцінки ефективності інноваційної діяльності промислового підприємства полягає в проведенні комплексного процесу оцінки за принципами системності, формалізованості, адаптивності, гнучкості та містить систему оцінки, яка синтезує у собі показники за критеріями економічної, соціальної, науково-технічної, екологічної ефективності. 


Ключові слова


ефективність; ефективність інноваційної діяльності; процес оцінки ефективності; критерії ефективності

Повний текст:

PDF

Посилання


Rayzberg, B. A., Lozovskyy, L. S., and Starodubtseva, E. B. (1999). Тhe Economic Modern dictionary. Moscow: INFRA-M.

Pareto Efficiency. Retrieved April 15, 2014, from http://ru. wikipedia.org/wiki/%D0%AD%D1%84%D1%84%D0%B5%D0%BA%D1%82%D0%B8%D0%B2%D0%BD%D0%BE%D1%81%D1%82%D1%8C_%D0%BF%D0%BE_%D0%9F%D0%B0%D1%80%D0%B5%D1%82%D0%BE.

Kizim, N. A.,Yvanyenko, V. (2005). Financial analysis. Injection, Publishing House.

Markina, I. (2000). Methodological issues management efficiency. Finance Ukraine.

Vasilenko, V. O., Shmatko, V. G. (2005) Innovation Management. Kyiv: Center studies.

Yohna, M. A., Stadnik, V. V. (2005). Economics and organization innovation. Kyiv: Academy.

Yezhakova, N. V. (2011). Methodological approaches to management accounting and analysis of the effectiveness of innovation and innovation in the enterprises. http://econindustry.org/arhiv/html/2011/st_53_20. pdf.

Yashin, S. N. (2012). Analysis ofthe effectiveness of innovation. St. Petersburg : BHV.

Mnich, E. V. (2003). Economic Analysis. Kyiv:Centre text books.

Savytska, G. V. (2007). Economic analysis of the company. Kyiv: Knowledge.

Otenko, V. I. (2013). Formation of analytical tools for evaluating the effectiveness of the company. Business Inform.

Chorna, M. (2012). Evaluating the effectiveness of innovation activity. Kharkov: HDUHT.

Lysenko, L. A. Approach to evaluating the effectiveness of enterprise innovation. Retrieved April 15, 2014, from http://eprints. kname.edu.ua/561/1/94-100_%D0%9B%D0%B8%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%BA%D0%BE.pdf.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022