Контроль як інструмент мотивації управлінської праці

Iryna Romanivna Popadynets


Анотація


У роботі розглянуто аналіз контролю як інструменту мотивації управлінської праці. Адже, контроль – це такий аспект діяльності керівників, який повинний бути присутній не тільки в роботі підлеглих, але і в їхньому мотиваційному процесі. За допомогою аналітичних методів проаналізовано взаємозв’язок мотиваційного процесу управлінської праці та видів контролю, етапів контролю і мотиваційного процесу управлінської праці. Зокрема, детально розглянуто види контролю, при яких мотивація управлінської праці має позитивний характер, тобто є мотиватором. Також розглянутий матеріал подано графічно. Запропоновано рекомендації, при яких контроль перетворюється на інструмент мотивації управлінської праці. Оскільки, керівник самостійно буде здійснювати контроль за особистим мотиваційним процесом, то запропоновані рекомендації дадуть змогу конструктивно підійти до цієї проблеми. Розроблено схему контролю як інструменту мотивації управлінської праці. Така схема відображає взаємозв’язок етапів мотивації управлінської праці та етапів процесу контролю на підприємстві. А також демонструє вплив на поставлені і досягнуті цілі мотиваційного процесу керівника та, як наслідок, вплив на досягнення цілей підприємства через задоволення нових мотиваційних потреб. Пропозиції, викладені у статті, можуть бути впроваджені в практику підприємств. 


Ключові слова


контроль; етапи контролю; види контролю; мотиваційний процес

Повний текст:

PDF

Посилання


Kuzmin, A. E. & Melnyk, O. G. (2002).Theoretical and Applied Management Principles. Lviv : Intelligence West.

Stakhiv, O. V. (2008). Implementation of staff motivation and motivational exercise monitoring. Problems of a systematic approach to the economy enterprises, 3(7). Retrieved April 15, 2014, from http://jrnl.nau.edu.ua/index. php/EPSAE/article/view/4108.

Toporov, M. I. control as a means of motivation. (n.d.). Retrieved April 15, 2014, fromhttp://rudocs. exdat.com/docs/index-240383. html.

Chayka, G. L. (2011). Work Manager in the management. Kyiv : Knowledge.

Shpalinskyy, V. V. Pomazayev, K. A. (2002). Psychology of Management. Kharkiv : Ranok.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022