Роль інструментів дискреційного та недискреційного податкового регулювання у стабілізації циклічних коливань економічного розвитку

Oksana Viktorivna Kostiana


Анотація


Стаття присвячена визначенню ролі та місця інструментів дискреційного та недискреційного податкового регулювання у стабілізації циклічних коливань економічного розвитку. В роботі розглянуто загальну характеристику механізму їх впливу на економічні процеси, виявлено переваги та недоліки застосування інструментів дискреційного та недискреційного податкового регулювання для протидії циклічним коливанням економічного розвитку, визначено фактори, від яких залежить ефективність використання таких інструментів, здійснено класифікацію інструментів дискреційного регулювання локального, системного та комплексного характеру відповідно до стадії циклу, на якій їх доцільно застосовувати, що дозволить визначити адекватний інструментарій податкового регулювання для поточного періоду розвитку економіки через конкретизацію специфічних властивостей, характерних для стадії економічного циклу. Доведено, що ефективність заходів дискреційного регулювання знаходиться у високій залежності від виваженості, обґрунтованості та своєчасності управлінських рішень, що приймають посадові особи. Зроблено висновок, що податкове регулювання для ефективного пом’якшення циклічних коливань повинне поєднувати в собі і заходи дискреційного характеру, і застосування стабілізаторів, вбудованих у податкову систему.


Ключові слова


стадії економічного циклу; дискреційне податкове регулювання; недискреційне податкове регулювання

Повний текст:

PDF

Посилання


Valіgura, V. (2009). Social and economic basis of efficiency of tax reform. News TNEU,1, 96-105 .

Ivanov, Y. B. (2010). Tax policy: theory, methodology, tools [Podatkova polіtika : teorіya, metodologіya, іnstrumentarіy]. Kharkiv : VD " INZHEK.

Samuelson, P. (2006). Economics. Moskow : "Williams".

Ivanov, Y. B. (2006). Issues of tax policy and tax : Monograph [Problemi rozvitku podatkovoї polіtiki that opodatkuvannya:monografіya]. Kharkiv : VD " INZHEK.

Yutkina, T. F. (2006). Taxes and taxation [Nalogi i nalogooblozhenie]. Moskow : INFRA.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022