Сучасні тенденції розвитку страхування життя у світі

Galyna Myronivna Kulyna


Анотація


Важливу роль у забезпеченні страхового захисту життя і здоров’я громадян та зміцненні інвестиційного потенціалу країни відіграє практична реалізація програм страхування життя. Метою дослідження є аналіз основних показників розвитку страхування життя у світі й Україні на сучасному етапі та із врахуванням світового досвіду окреслення перспектив його модернізації у вітчизняних умовах. На основі макроекономічних індикаторів проведено аналіз сучасних тенденцій розвитку ринку страхування життя у світі у розрізі розвинених країн та країн, що розвиваються. Встановлено, що страхування життя в індустріальних країнах перебуває на стадії повного насичення такими послугами, тоді як у країнах, що розвиваються, інтенсивно зростає. Здійснено оцінку особливостей розвитку вітчизняного ринку страхування життя. Із врахуванням світового досвіду запропоновано напрями модернізації страхування життя в Україні у контексті забезпечення політико-економічної стабільності в країні, розробки програм додаткового соціального захисту громадян, розвитку автоматичного андерайтингу та страхового посередництва, новелізації страхових продуктів, підвищення кваліфікації медичних андерайтерів. Наведено характеристику глобальних чинників, які спроможні здійснити трансформацію страхового ринку, а саме: політичного, економічного, соціального, технологічного та екологічного. 


Ключові слова


модернізація; соціальний захист; страхування життя; страхові компанії; страхові премії; страховий ринок

Повний текст:

PDF

Посилання


Artyukh, T. (2011). ?Life insurance in today's insurance market in Ukraine’ Finance, Accounting and Auditing, 18, 9-15.

World insurance in 2005–2012, from : http://www.swissre.com/sigma/ ?year=2011#anchor0.

Malynych, G. (2011). ?А comparative analysis of the life insurance market in the world’ Socio-economic problems and the State, 1 (4), from : http://sepd. tntu.edu.ua/ images/stories/pdf/2011/11mhhuks. pdf.

Top life insurance companies 2013, from : http://www.thebestlifeins.com/top-life-insurance-companies/world-assets.

Information on the status and development of the insurance market of Ukraine in 2008-9 months 2013, from : http://nfp.gov.ua/content/informaciya-pro-stan-i-rozvitok. html.

Zaletov, O. (2006). Life insurance, Kyiv: BeeZone.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022