Етнологічний вимір господарського проекту в умовах сучасної економіки

Kostyantyn Yevgenovych Dvoynykh


Анотація


Стаття присвячена модельній формалізації погляду на господарський проект в контексті взаємодії етнокультурних просторів (суперетносів) у світовій економіці. Сучасна світова економіка розглядається як суперпозиція різноманітних форм переходу від індустріального (ієрархічного) до нового (сіткового) укладу. Вони є достатньо короткочасними, але наслідки вияву кожної з них можуть мати довготривалий характер. Це є головним протиріччям в аналізі сучасної світової економіки: короткочасність існування перехідних форм господарювання та чимала кількість можливих довготривалих економічних наслідків їх вияву. У таких умовах для забезпечення ефективного економічного моделювання та прогнозування потрібен певний інваріант. У якості такого інваріанту можуть виступати етнічні процеси, а саме - взаємодія суперетносів як великих енергетичних систем. Відповідно, для сучасної світової економіки саме така взаємодія на системному рівні має бути покладена в основу економічного аналізу. Економічний аналіз складається з узагальнення досліджень певних сукупностей проектів. Кількісні та якісні ознаки таких сукупностей обумовлюють різницю між макрорівнем та мезорівнем економічного аналізу. Однак критерій групування проектів в умовах сучасної світової економіки залишається проблемою без урахування етнічних процесів як інваріантного чинника.

З цією метою в статті запропоновано низку моделей, що стосуються взаємодії суперетносів у сучасній світовій економіці. Це, зокрема, енергетична модель взаємодії суперетносів, модель рівноважного обміну всередині одного суперетносу, модель нерівномірного енергетичного обміну між суперетносами, енергетична модель структури світової економіки та енергетична модель господарського проекту у світовій економіці. На підставі цих моделей запропоновано усвідомлення господарського проекту як фрагмента та моделі певного суперетносу, тобто носія відповідних енергетичних характеристик. Це не тільки визначатиме його (проекту) подальшу долю (траєкторію у світовому ринку), але й також дозволятиме здійснювати ефективний прогноз та моделювання різного рівня. Таке визначення проектів як локальних фрагментів взаємодії суперетносів закладає системну основу для подолання протиріч економічного аналізу на сучасному етапі. 


Ключові слова


світова економіка; етнічні процеси; суперетнос; господарський проект; прогноз; моделювання

Повний текст:

PDF

Посилання


Gumilev, L. N. (2002). Etnogenes I Biosfera Zemli [Ethnogenes and biosphere of the Earth], Azbuka-klassika, S.-Petersburg, Russia.

Platonov, Y. P. (2000). Narody mira v zerkale geopolitiki (struktura, dinamika, povedenie) [World nations within geopolitics mirror (structure. dynamics, behavior)], SpbGU, S.-H.-Petersburg, Russia.

Dvoynykh, K. E. (2007). Paradigma ekonomicheskogo vampirizma [The paradigm of economical vampirism], Law literature, Odessa, Ukraine.

Parshev, A. P. (2000). Pochemu Rossiya ne Amerika [Why Russia is not US], Krymskiy Most 9-D, Forum, Moscow, Russia.

Menyailov, A. A. (2004). Psihoanaliz velikoy borby [The Great battle psychoanalysis], Kraft+, Moscow, Russia.

Parshev, A. P. (2002). Pochemu Amerika nastupaet [Why US advances], AST-Astrel, Moscow, Russia.

Panarin, A. S. (2002). Iskushenie globalizmom [Globalizm temptation], EKSMO-Press, Moscow, Russia.

Sorokin, P. A. (1992). Chelovek, civilizatsiya, obstchestvo [The human, civilization, society], Politizdat, Moscow, Russia.

Yadgarov, Y. S. (1997). Istoriya ekonomicheskih ucheniy [The history of economical knowledge], 2nd ed, Infra-M, Moscow, Russia.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022