Теоретичні основи сутності та змісту соціально-економічної безпеки

Borys Olegovych Yazlyuk


Анотація


Вступ. Критична ситуація, що склалась в Україні, й спотворене бачення у світі надійності економіки і цілісності нашої держави зумовили актуальність та необхідність дослідження питання теоретичного визначення соціально-економічної безпеки, що останнім часом все частіше привертає увагу теоретиків та практиків з причини становлення і подальшого розвитку в Україні системи соціальної й економічної безпеки як відсутність небезпеки, загрози, та стану захищеності, надійності суспільства.

Мета. Основною метою нашої статті є розгляд теоретичних основ сутності та змісту соціально-економічної безпеки.

Метод (методологія). Основним методом для забезпечення (гарантування) безпеки особистості, суспільства, держави та стійкий розвиток нашої країни та і будь якої країни світу здебільшого залежить від вирішення цілого комплексу питань забезпечення (гарантування) безпеки, що може полегшити, покращити і гарантувати безпеку з досягненням вищих стандартів життя особистості, суспільства і держави загалом, що і зумовило розгляд питання соціально-економічної безпеки.

Результати. Необхідна розробка кардинально нових концептуальних основ про безпеку, де були б описані категорії «ціль» і «середовище безпеки». На нашу думку, при розробці нових концептуальних основ важливо враховувати зміну характеру підходів до забезпечення соціальної безпеки з урахуванням усіх факторів, що виникли.

Необхідна розробка системи кількісних і якісних показників і їх граничних значень,які відбивають стан економіки, вихід за межі яких викликає загрозу економічної безпеки не тільки для країни загалом, але й для кожного її регіону.


Ключові слова


держава; стійкий розвиток; гарантування; соціальна й економічна безпека

Повний текст:

PDF

Посилання


Abalkin, L. (2002). Logik of economic growth. - Moscow Institute of Economics.

Amosha, A. I., Buleev, E. T., Prokopenko, N. Dm. (2004). Theoretical and applied aspects of the operation of an industrial complex in the region. - Donetsk.

Malthus, T. R., Keynes, Dj. M., Larin, Y. (1993). Anthology of economic classics. - Moskow : Mid- KEY.

Borisov, A. B. (2007). Large Dictionary of Economics. - Moskow: World of Books.

Butko, M. & Podolak, L. (2007). State regulation as a tool for enhancing regional competitiveness. Economy of Ukraine, 6, 36-45.

Gryschenko, A. A., Krichevsky, T. O., Petryk, O. I. (2008). Institute of inflation targeting: international experience and prospects for implementation in Ukraine. – Kyiv .: Institute for Economics and Forecasting.

Economic Dictionary. (2005). - Kyiv: Femina, 1995.


Метрики статей

Завантаження метрик ...

Metrics powered by PLOS ALM

Посилання

  • Поки немає зовнішніх посилань.
##submission.copyrightStatement##Статті поширюються на умовах ліцензії Creative Commons Attribution  International 4.0 (CC-BY-NC 4.0) .

 

Збірник наукових праць "Економічний аналіз"

ISSN 1993-0259 (Print)  ISSN 2219-4649 (Online) DOI: 10.35774/econa

 

© Західноукраїнський національний університет

© «Економічний аналіз», 2007-2022